MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple watchOS 6: Aj hodinky Apple Watch dostanú poriadnu aktualizáciu!
zdroj: Apple

Apple watchOS 6: Aj hodinky Apple Watch dostanú poriadnu aktualizáciu!

Včera sa začala konferencia WWDC 19, ktorú každoročne usporadúva spoločnosť Apple pre vývojárov aplikácií. Okrem nových systémov iOS alebo iPadOS sa dostalo aj na smart hodinky od Apple.

Viac ciferníkov

Ciferníky sú veľmi obľúbenou možnosťou personalizácie smart hodiniek. Pokiaľ takéto nositeľné zariadenie vlastníte, môžete si ho prostredníctvom nich prispôsobiť na váš obraz, poprípade zmeniť ich vzhľad v prípade, že vás už ten starý omrzel.

Apple s príchodom novej aktualizácie WatchOS 6 prinesie množstvo nových ciferníkov a podľa slov spoločnosti pôjde o viac ciferníkov, než bolo predstavených pri príchode prvej generácie Apple Watch.

apple watch
zdroj: Apple

Taptické odbíjanie

Apple si vždy ctil klasiku a je to vidieť aj pri novej funkcii, ktorá tak trochu na minulosť hodín odkazuje. Pri odbití celej hodiny vás totiž Apple Watch na túto vec upozornia taptickým vibrovaním alebo prehratím jemného zvuku.

Mocnejšie appky

Už od začiatku boli smart hodinky Apple Watch relatívne závislé na iPhonoch. Väčšina aplikácií pre ne boli len akési nadstavby klasických aplikácií pre iPhone. To sa však s príchodom WatchOS 6 zmení. Hodinky dostanú vlastný obchod s aplikáciami a vývojári tak budú môcť programovať oveľa mocnejšie appky. Na hodinkách tak budete môcť mať audioknihy, hlasové poznámky alebo dokonca kalkulačku.

apple watch
zdroj: Apple

Zdravie a fitness

Pri vylepšeniach nesmieme zabudnúť na funkcie týkajúce sa zdravia. Apple sa zameria na trendy v oblasti rôznych štatistík a my majitelia hodiniek Apple Watch tak budú môcť získať lepší prehľad o svojej činnosti a východoch z dlhodobého hľadiska (od 90 dní do doby jedného roka).

Pokiaľ budeme napredovať, je to super. Pokiaľ však Apple Watch pocítia stagnáciu alebo zhoršujúce sa výsledky, ponúknu nám niekoľko tipov, ako sa opäť vrátiť k napredovanie a plneniu cieľov.

apple watch funkcie
zdroj: Apple

Starostlivosť o sluch

Dôležitou súčasťou bude aj varovanie pred hlučným prostredím, aby Apple Watch ochránili náš sluch. Mikrofón na hodinkách v istých časových periódach nahrá krátky záznam a vyhodnotí jeho hlasitosť. Pokiaľ sa budete v prostredí hlasnejšom ako 80 dB pohybovať dlhšiu dobu, hodinky vás na to upozornia.

Kedy?

Aplikácia Apple Health tiež dostane špeciálnu sekciu pre dámy pre sledovanie ich menštruačného cyklu. Neskôr tak prostredníctvom učenia sa bude vedieť prostredníctvom hodiniek ich cyklus predpovedať. Systém Apple Watch 6 bude na zariadenia distribuovaný na jeseň podobne ako ostatné novinky. Aj v tomto prípade platí, že na jeseň sa dočkáme predstavenia ďalších funkcií, ktoré budú ale pravdepodobne úzko späté s novými modelmi hodniek.

zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio