MOBIL.sk MOBIL.sk

Staňte sa WhatsApp profíkom s našimi tipmi!
zdroj: MOBIL.sk

Staňte sa WhatsApp profíkom s našimi tipmi!

Prvá sms-ka bola odoslaná koncom roka 1992. Odvtedy utieklo veľa vody, odoslalo sa ich miliardy a dnes už majú sms-ky svoju éru nenávratne za sebou. Textová komunikácia sa presúva do rôznych aplikácií, ktoré okrem správ dokážu posielať súbory, obrázky, hudbu. Okrem toho sa s nimi aj dovoláte alebo pokecáte s niekým cez video hovor. Jednou z takýchto aplikácií je WhatsApp. A my vám prinášame tipy, ako sa stať majstrom v jeho používaní.

1. Skryte fakt, že niekoho ignorujete

Ak sa vám po odoslaní správy objaví šedá fajka, znamená to, že správa bola odoslaná. Ak sa objavia dve, správa bola doručená a ak sa objavia dve modré fajky, dotyčný si správu prečítal. V niektorých situáciách sa však ponáhľate a nemáte čas odpisovať, človeku sa zobrazí, že ste správu videli, ale nereagujete na ňu. To môže vyvolávať frustráciu. Ak jej chcete predísť, stačí vojsť do sekcie Nastavenia / Účet / Súkromie / Potvrdenia o prečítaní. Jedinou chybičkou krásy je to, že potom, čo zrušíte potvrdenia o prečítaní, si ich nebudete môcť pozrieť ani vy u iných. Aby bola zachovaná rovnováha.

2. Užite si vyhýbanie sa správam ukrytím času, kedy ste boli naposledy online

Toto je v podstate len nadstavba k predchádzajúcemu bodu. Malé odznaky pri správach nie sú jediným indikátorom aktivity. Pod menom kontaktu WhatsApp zobrazuje, kedy ste boli naposledy online. Vypnete to nasledovne: Nastavenia / Účet / Súkromie / Naposledy.

3. Ako obnoviť vymazané správy

Občas sa stane, že dostanete nejakú správu, ktorú si chcete nechať, najmä ak sa jedná o slová od človeka, na ktorom vám záleží. Lenže náhoda vie byť blbec a stačí chvíľa a správu proste vymažete. Ako sa k nej opäť dostať?

Zapnite si dennú aktualizáciu obsahu. WhatsApp tak bude vaše správy synchronizovať vždy v skorých ranných hodinách. Ak sa vám však podarí vymazať nejakú správu počas dňa, jednoducho si WhatsApp odinštalujte a nainštalujte. WhatsApp si pred nasledujúcou synchronizáciou bude stále pamätať to, že ste ju dostali a tak ju do nasledujúcej synchronizácie máte možnosť obnoviť.

pixabay.com

4. Vyhľadávanie na základe kľúčového slova

Túto vec využíva relatívne málo ľudí. Stáva sa vám, že si pamätáte, že ste si pred mesiacom písali s niekým o nejakom skvelom mieste na jedenie, ale netušíte jeho názov ani s kým ste sa o tom bavili? Pamätáte si len vetu "šli sme tam autom a mali sme výborný obed". V zozname konverzácií, potiahnite prstom nadol a hore sa vám zobrazí vyhľadávací riadok. Zadajte slová, ktoré si pamätáte a WhatsApp vám vypľuje všetky konverzácie, kde ste kľúčové slová použili. Skvelá vec!

5. Posielanie citácií

Minule sa mi kamarát dušoval, že mi niečo písal a ja som tvrdil, že nie. Ako dôkaz môžete pomocou vyhľadávania nájsť danú správu, odfotiť ju a poslať ako obrázok. Ale ide to aj ľahšie. Na Androide stačí podržať správu a na hornej lište zároveň stlačiť ľavú šípku. To vám skopíruje presnú citáciu, ktorou si môžete hájiť svoju pravdu. Na iPhonoch stačí na správe podržať prst a posunúť ju doprava. To vám rovnako skopíruje citáciu a môžete ju odoslať druhej strane.

6. Píšte tučným, kurzívou a preškrtnutým písmom

Ako? Je to vcelku jednoduché, síce nie tak ako napríklad vo Worde, kde iba stlačíte tlačidlo, ale zvládne to naozaj každý. Pre tučné písmo stačí, ak pred a za slovo alebo vetu dáte hviezdičku. *tučné písmo*. Pre kurzíva použite rovnakým spôsobom podtržník alebo slovensky podčiarkovník. _píšete kurzívou_. A do tretice tu máme prečiarknuté slová. ~píšte prečiarknute~ . Všetky štýly sa dajú aj ľubovolne kombinovať. _~*kombinácia*~_

7. Ako stíšiť skupinový chat

Chceli ste sa len opýtať kolegov v skupinovom chate, kedy sa zajtra vidíte na tom volejbale a táto neškodná otázka sa premenila na notifikačné bombardovanie s kadenciou 4 pípnutia za sekundu. Stíšte konverzáciu a prečítajte si to, neskôr, keď budete mať čas.

Na iPhone vojdite do konverzácie, kliknite na jej názov a v menu vyberte Stíšiť. Na smartfónoch s Androidom podržte prst na konverzácii a v hornej lište kliknite na ikonku preškrtnutého reproduktora. Môžete si vybrať stíšenie na 8 hodín, 1 týždeň alebo 1 rok.

8. WhatsApp na počítači

Vedeli ste o tom, že ak pracujete na počítači, tak nemusíte za každou správou brať do ruky telefón a odpisovať? Na stránke WhatsAppu si stiahnete aplikácie pre váš počítač s Windows alebo macOS, pomocou inštrukcií ich zosynchronizujete s vaším mobilom a už odpisujete na počítači.

9. (Ne)ukladanie obrázkov do galérie

S WhatsAppom si môžete nastaviť ukladanie obrázkov do galérie. Ale pokiaľ ich dostávate priveľa a zahlcujú vám pamäť, alebo jednoducho nechcete, aby sa niektoré obrázky z vašej súkromnej debaty dostali medzi tie bežné, ktorými sa chválite kamarátom, je záležitosťou iba pár klikov toto ukladanie zrušiť. Nastavenia / Chaty / Uložiť do albumu Fotoaparát.

A to je k tejto téme všetko. Veríme, že vám tieto rady pomôžu vyriešiť veci, ktoré vás otravujú už dlhšiu dobu. Tak si medzi sebou píšte, posielajte súbory a volajte. Či už s videom alebo bez.


Najnovšie z kategórie: Tipy & Triky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio