MOBIL.sk MOBIL.sk

Oppo nám ukázal smartfón s neviditeľnou prednou kamerou pod displejom (VIDEO)
zdroj: @Oppo | twitter.com

Oppo nám ukázal smartfón s neviditeľnou prednou kamerou pod displejom (VIDEO)

Predná kamera robí posledné roky výrobcom smartfónom veľké problémy. Na jednej strane sa snažia dosiahnuť bezrámikový dizajn, kedy by celé telo smartfónu pokrývala obrazovka, na druhej sa ale nemôžu vzdať selife kamery. Spoločnosti postupne prišli s mnohými riešeniami ako výrez v displeji, vysúvacia kamera či najnovší trend dier v displeji. Každá má ale svoje muchy a žiadná nie je dokonalá.

Ako najideálnejšie riešenie sa zdá byť umiestnenie kamery priamo pod displej. Vďaka tomu by mohla byť obrazovka čistá bez výrezov a dier a zároveň nebudú potrebné vysúvacie časti, ktoré sú náchylné na poškodenie. A práve na tomto riešení pracuje Oppo, sesterská spoločnosť čínskeho OnePlus.

Na svojom Twitteri teraz zverejnili video prototypu smartfónu s kamerou pod displejom. Ako sami píšu, ide o „prvý pohľad na ich technológiu selfie kamery umiestnenej pod displejom.“ Na pätnásťsekundovom videu vidíme smartfón so selfie kamerou umiestnenou v hornej časti, ktorú ale vôbec nevidno. Zároveň je však schopná plnohodnotne zachytávať fotografie. 

zdroj: @oppo | twitter.com

Prototyp je s najväčšou pravdepodobnosťou vybavený OLED displejom, ktorý môže byť priehľadný. Na podobnom princípe pracujú aj čítačky odtlačkov v displeji, ktoré sú v podstate kamerové senzory. Selfie kamera v displeji je však zložitejšia, keďže si vyžaduje zachytávanie snímok vo vysokom rozlíšení.

Oppo nám svoju technológiu bližšie nekomentoval, a preto si budeme musieť počkať na viac detailov. Nevieme ani to, kedy sa dočkáme prvého smartfónu s kamerou pod displejom. Okrem Oppa na tom pracuje aj Xiaomi a vzhľadom na to, aký pokrok v poslednej dobe urobili, by to nemalo trvať dlho – možno už koncom tohto roka.

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio