MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus 7 Pro je podľa najnovšieho speed testu najrýchlejším smartfónom na svete! (VIDEO)
zdroj: PhoneBuff | youtube.com

OnePlus 7 Pro je podľa najnovšieho speed testu najrýchlejším smartfónom na svete! (VIDEO)

Spoločnosť OnePlus si vždy zakladala na rýchlosti. Aj napriek nižšej cene patria ich smartfóny k tým najrýchlejším na svete. Pravidelne sa umiestňujú na prvých priečkach v testoch rýchlosti aj Benchmark testoch, a preto nás logicky zaujíma, či to tak bude aj tento rok.

Nedávno sme sa dočkali dvojice nových vlajkových lodí OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Verziu „Pro“ sa teraz rozhodol otestovať youtubový kanál PhoneBuff, ktorý sa venuje speed testom. Pomocou špeciálneho robota testujú rýchlosť otvárania a práce s aplikáciami, vďaka čomu dokážu tak zistiť, ktorý smartfón je najrýchlejší pri bežnom používaní. 

Aktuálnym šampiónom testov rýchlosti PhoneBuff bol Samsung Galaxy S10+. Preto práve tento smartfón postavili proti najnovšiemu OnePlus 7 Pro. Obidva mobily sú vybavené najnovším Snapdragonom 855 od Qualcomm. OnePlus 7 Pro má ale väčšiu pamäť RAM (12GB vs 8GB) a tiež modernejšie úložisko UFS 3.0, ktoré by sa malo prejaviť na celkovej rýchlosti.

A skutočne sa prejavilo. OnePlus 7 Pro si s väčšinou aplikácií poradil lepšie ako jeho súper. Aj keď rozdiely v čase otvárania aplikácií boli naozaj tesné, vo výsledku dokázal čínsky „zabijak vlajkových lodí“ spustiť 16 aplikácií a hier o 7 sekúnd rýchlejšie ako Galaxy S10+. Vďaka 12GB RAM mu nerobilo problém udržať ich všetky spustené na pozadí a aj vďaka tomu skončil nakoniec s časom 2:35, zatiaľ čo vlajková loď od Samsungu s 2:43.

OnePlus 7 Pro sa tak stal novým šampiónom speed testov PhoneBuff a minimálne podľa tohto testu ide o najrýchlejší smartfón súčasnosti. Nás by teraz zaujímalo aj porovnanie OnePLus 7 Pro s 5G verziou Galaxy S10+, ktorá má rovnaké úložisko UFS 3.0.

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio