MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy Note 10 vraj príde o 3,5mm konektor na slúchadlá aj klasické tlačidlá
zdroj: phonearena.com

Samsung Galaxy Note 10 vraj príde o 3,5mm konektor na slúchadlá aj klasické tlačidlá

Pripravovaná vlajková loď Galaxy Note 10 od Samsungu by mala priniesť poriadne veľa noviniek. Dočkáme sa hneď dvoch variant – Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10 Pro, pričom obe dostanú nový bezrámikový dizajn s dierou v kamere. Avšak, zároveň môže sklamať niektorých skalných fanúšikov.

Podľa najnovších správ by mal pripravovaný Note prísť o 3,5mm konektor na slúchadlá. Mnoho výrobcov sa tohto kedysi populárneho štandardu už vzdalo. Celé to odštartoval Apple so svojim iPhonom 7, ktorý nasledovali spoločnosti ako Google, Huawei, Sony, HTC či Xiaomi. Samsung bol jedna z mála spoločností, ktorá mu bola v svojich smartfónoch verná.

Avšak, to sa má zmeniť práve s príchodom Galaxy Note 10 a Note 10 Pro. Oba modely zrejme prídu o 3,5mm jack na slúchadlá – zrejme kvôli tomu, aby spoločnosť dosiahla väčšiu kapacitu bateriek. Smartfóny by mali prísť s až 3400mAh batériou v prípade Note 10 a 4500mAh v Note 10 Pro. V balení oboch mobilov by sa mali nachádzať slúchadlá s konektorom na USB-C. 

Audio konektor však nebude jediná vec, ktorej dá Samsung zbohom. Smartfóny Note 10 by zároveň mali prísť bez fyzických tlačidiel. Hovoríme o klasických tlačidlách na pridávanie hlasitosti, zapnutie mobilu či aktivovanie asistenta Bixby, ktoré by po novom mali nahradiť kapacitné alebo na tlak citlivé alternatívy. Tie by mali byť vyznačené odlišnou textúrou alebo miernym vystúpením pre jednoduchšie rozoznanie. 

Všetky tieto informácie pochádzajú z pomerne seriózne znejúcich zdrojov portálu Android Police. Musíme ich ale brať s menšou rezervou. V piatok totiž „leaker“ Ice Universe zverejnil na svojom Twitteri, že Note 10 ponúkne skôr „stabilitu a zrelosť.“ Podľa neho budú pripravované vlajkové lode od Samsungu stále obsahovať fyzické tlačidlá. Čo sa ale týka konektoru na slúchadlá, Ice Universe sa prikláňa k názoru, že oň Note 10 príde. Nuž, ako to je naozaj sa dozvieme zrejme až niekedy v auguste, keď nám Samsung novú sériu oficiálne predstaví.

zdroj: @Universeice | twitter.com

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio