MOBIL.sk MOBIL.sk

492 z 500 zamestnancov firmy si radšej vybralo iPhone než Android. Ich dôvod je naozaj prekvapivý!
zdroj: pixabay.com

492 z 500 zamestnancov firmy si radšej vybralo iPhone než Android. Ich dôvod je naozaj prekvapivý!

Na otázku, či je lepší Android smartfón alebo iPhone sa nedá tak jednoducho odpovedať. Aj napriek tomu, že sa k sebe tieto dva systémy v posledných rokoch priblížili, stále sú rozdielne a každý ponúka iné výhody. Preto bude každému vyhovovať niečo iné.

So zaujímavým príbehom na túto tému prišiel užívateľ Redditu menom jackharvest. Pracuje na IT oddelení jednej nemenovanej spoločnosti, kde kupovali nové smartfóny pre zamestnancov. Dali im na výber, či chcú radšej nový iPhone alebo smartfón s Androidom. Na ich prekvapenie, z 500 zamestnancov si 492 vybralo radšej smartfón od Apple. Po Androide siahli len ôsmi. 

IT tím, ktorý sa staral o nákup smartfónov, bol z toho celého celkom prekvapený. Prečo si tak málo ľudí vybralo systém Android, keď je stále tak veľmi populárny? Rozhodli sa nakoniec poslať zamestnancom dotazník, v ktorom sa ich pýtali na dôvod výberu iPhonu. Možno by ste povedali, že to môže byť kvôli kvalite výroby, bezpečnosti a súkromiu, menu značky alebo jednoduchosti ovládania. Lenže nie, ich dôvod bol úplne iný...

Viac ako polovica zo 492 zamestnancov totiž odpovedala úplne rovnako. Kvôli tomu, že „nechcú, aby posielali svojej rodine zelené správy.“ Mysleli tým službu iMessage, ktorá umožňuje posielanie bezplatných správ medzi majiteľmi iPhonov. Tieto správy sa zobrazujú namodro, zatiaľ čo klasické SMSky nazeleno. 

zdroj: Apple

Môžeme teda zabudnúť na všetky unikátne technológie, ktoré iPhone ponúka, na perfektné prepojenie softvéru a hardvéru, aké má len máloktorý výrobca, aj na bezpečnosť a súkromie, aké systém od Google nikdy neponúkne. Väčšina zamestnancov si ho proste vybrala kvôli bezplatným správam iMessage, ktoré nahrádzajú SMSky.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio