MOBIL.sk MOBIL.sk

Už žiadne pokuty za rýchlosť! Google Maps vám na Slovensku ukáže policajné radary
zdroj: Tinker Air Force Base, pexels.com

Už žiadne pokuty za rýchlosť! Google Maps vám na Slovensku ukáže policajné radary

Aj keď Google Maps patrí k tým najlepším navigačným aplikáciám na svete, v niektorých oblastiach stále zaostáva. V porovnaní s appkou Waze, ktorú vlastní tiež Google, napríklad neobsahovala informácie o rýchlostných obmedzeniach a radaroch. To sa však mení s najnovšou aktualizáciou.

Samotná spoločnosť Google potvrdila, že do ich máp pridala informácie o obmedzeniach v maximálnej rýchlosti, ale aj statických a mobilných radaroch. Tieto funkcie boli doteraz dostupné len pre vybrané štáty, teraz sa však dostanú do viac ako 40 krajín sveta. Medzi nimi je Slovensko, ale aj susedné Česko, Poľsko, Rakúsko či Maďarsko. 

Zdá sa, že aktualizácia sa dostane do takmer všetkých štátov Európy s výnimkou tých, kde sú zakázané zákonom. Užívatelia z Francúzska, Švajčiarska či Nemecka si všimli, že ani po aktualizácií nevidia na ceste žiadne radary. Tu ale legislatíva vyslovene zakazuje používanie takýchto funkcií a napríklad vo Francúzsku má políciu právo skontrolovať váš smartfón, či v ňom nemáte aplikácie upozorňujúce na radary.

zdroj: androidpolice.com

Maximálna povolená rýchlosť sa vám v Google Maps zobrazí ako ikonka v rohu zariadenia. Radary sa budú ukazovať priamo na ceste, podobne ako to má napríklad vyššie spomenutá aplikácia Waze. Táto aktualizácia by pre vás mala byť dostupná už teraz pre operačné systémy iOS aj Android.

Google Maps sa vďaka tomu stane opäť o niečo užitočnejšou aplikáciou pre šoférov. Aj napriek svojej popularite je totiž stále pomerne chudobná na niektoré funkcie. Tak napríklad, v porovnaní s Waze neukazuje aktuálnu rýchlosť vozidla, ale ani informácie o užívateľmi nahlásených nehodách či kamerách, ktoré kontrolujú vodičov prechádzajúcich cez semafor na červenú.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio