MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorola Z4 je strednou triedou v kabáte prémiového radu Z
zdroj: https://www.motorola.com/us/products/moto-z-gen-4-verizon

Motorola Z4 je strednou triedou v kabáte prémiového radu Z

Spoločnosť Motorola pred pár dňami predstavila model Motorola Z4. Kým v minulosti bol tento rad vnímaný ako prémiový, dnes nesie znaky nižšej strednej triedy. Zároveň má byť posledným "zetkovým" modelom.

Motorola Z4 je vybavená veľkým, 6,4-palcovým OLED displejom s pomerom strán 19:9, rozlíšením Full HD (1 920 × 1 080) a malým výrezom pre 25-megapixelovú selfie kamerku v tvare kvapky. Rámčeky okolo displeja sú minimálne. Displej dostal aj zabudovanú čítačku odtlačkov prstov, ktorá u smartfónov od Motoroly bývala v minulosti umiestnená v logu Motorola na zadnej strane.

motorola z4
Motorola Z4 má senzor odtlačkov prstov umiestnený priamo v displeji / Motorola

Zadná strana je veľmi strohá. Nájdeme tu iba jeden (áno, čítate dobre) objektív hlavného fotoaparátu s rozlíšením 48-megapixelov, LED blesk a logo spoločnosti Motorola. V spodnej časti nájdeme klasický magnetický konektor, prostredníctvom ktorého sa k Motorole Z4 budú pripevňovať Moto mody.

Tie dokážu smartfón "obdarovať" rôznymi superschopnosťami ako väčšia batéria, reproduktor, tlačiareň atď. V Amerike je rovnako dostupný 5G Moto mod. Všetky doteraz predstavené mody by mali byť s Motorolou Z4 kompatibilné.

motorola z4
Selfie kamerka s rozlíšením 25 megapixelov patrí dnes ešte stále k nadštandardu / Motorola Z4

Ani v útrobách novinky sa nekonajú žiadne prekvapenia. Model Z4 si musí vystačiť s procesorom Qualcomm Snapdragon 675, ktorý je však dostatočne výkonný. 4 GB RAM a 128 GB vnútorné úložisko dnes už nikoho neohúria, ale o to modelu Z4 ani nejde. Na druhej strane, 3600 mAh batéria má nadštandardnú kapacitu, a teda môžeme očakávať dobrú výdrž batérie. 

Motorola tvrdí, že smartfón vydrží dva dni prevádzky na jedno nabitie, čo je stále nadštandard v dnešnej dobe. Operačným systémom bude už klasicky Android 9 Pie a pozitívom je aj fakt, že na tele smartfónu nájdeme aj 3,5 mm slúchadlový konektor.

motorola z4
Motorole sa so svojím 5G Moto modom podaril husársky kúsok. V ponuke má tak 5G smartfóny dávno pred konkurenciou / Motorola

Motorola Z4 bude dostupná od 6. júna za cenu 499 eur, ale momentálne iba v Amerike. Európska verzia bude pravdepodobne predstavená o niečo neskôr s rovnakými parametrami a ekvivalentnou cenou v eurách.

motorola z4
Vzhľadom je Motorola Z4 klasickým zástupcom radu Z, výbavou však miery nižšie / Motorola

Najnovšie z kategórie: Motorola

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio