MOBIL.sk MOBIL.sk

Bude Galaxy Note10 ďalším vydareným smartfónom od Samsungu?
zdroj: phonearena.com

Bude Galaxy Note10 ďalším vydareným smartfónom od Samsungu?

Nikdy sme sa netajili tým, že rad Galaxy S10 považujeme za dizajnovo i funkčne veľmi vydarený. Pristane mu to na fotografiách, no naživo je to s vlajkovými loďami od Samsungu ešte lepšie. Bude pracovný model Galaxy Note 10, ktorý má spoločnosť v prípravách, rovnako vydarený?

Dizajn zariadenia by sa oproti súčasnej verzii nemal nijako výrazne meniť. Viditeľné budú najmä dva hlavné rozdiely. Infinity AMOLED displej dostane iba jednu dieru, ktorú bude umiestnená netradične na stred a horizontálne usporiadanie fotoaparátu by sa malo vrátiť k vertikálnemu. S pravdepodobným usporiadaním objektívov na základe schémy fotoaparátu prišiel včera server PhoneArena.

galaxy note 10
Takto nejako by mal vyzerať fotoaparát pracovnej vlajkovej lode Galaxy Note 10 od Samsungu / PhoneArena

Ten ukazuje klasické trio optík (primárna, širokouhlá, teleobjektív), LED blesk, ToF senzor pre zaostrovanie a flood illuminator. Rozlíšenie senzorov by malo byť opäť 12 megapixelov. Pôvodne vraj mal byť súčasťou modelu Note10 aj 10x optický zoom, ale Samsung sa ho vraj rozhodol ponechať pre rad Galaxy S11. Hoci spoločnosť Samsung pred pár dňami ohlásila novinku v podobe 100 W rýchleho nabíjania, Galaxy Note10 zrejme opäť ponúkne "iba" 25W, a to z rovnakých príčin ako sú uvádzané vyššie.

samsung galaxy note 10
PhoneArena

Samozrejme nesmieme zabudnúť na podporu klasického stylusu S-Pen a nové gradientné farby, ktoré boli použité už u série Galaxy S10. Tento rok by sme sa tiež mali dočkať po prvýkrát viacerých modelov Galaxy Note. Rozpráva sa o dvoch alebo troch (s 5G verziou). Do predstavenia je však ešte relatívne ďaleko a Samsung sa stále môže rozhodnúť výraznejšie zmeniť svoje plány a na trh uviesť zariadenia, ktoré sa bude špecifikáciami líšiť od onformácií, ktorými sa rôzni informátori pohválili na internete.

Samsung galaxy note 10
Predná strana dostane iba jednu dieru v displeji, ktorá bude umiestnená netradične v strede. Pôojde teda o poznavací prvok nového radu Note10 / PhoneArena

Možno nás Samsung nakoniec prekvapí, podobne ako sa to udialo pri predstavovaní smartfónov radu S10. K trom "základným" totiž predstavil skladací model Fold a S10 5G verziu, ktorá svojimi rozmermy a špecifikáciami mierne liezla do kapusty práve sérii Note. Všetky podrobnosti sa dozvieme na prelome augusta a septembra, kedy juhokórejská spoločnosť bežne predstavuje aktualizácie svojej pracovnej vlajkovej lode Galaxy Note.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio