MOBIL.sk MOBIL.sk

Intel nám ukázal budúcnosť notebookov! Dve obrazovky a automatické sledovanie očí
zdroj: Intel Newsroom | youtube.com

Intel nám ukázal budúcnosť notebookov! Dve obrazovky a automatické sledovanie očí

V Taiwane aktuálne prebieha technologický veľtrh Computex 2019, na ktorom nám veľké spoločnosti predstavujú svoje technologické novinky, najmä v oblasti počítačov. Nechýbala tu ani spoločnosť Intel, ktorá najviac zažiarila so svojim prototypom notebooku s dvoma obrazovkami.

Jeho meno je Honeycomb Glacier a Intel verí, že sa stane budúcnosťou vo svete notebookov. Okrem štandardnej 15,6 palcovej obrazovky totiž ponúka aj sekundárnu s veľkosťou 12,3 palcov. To vo svete prenosných počítačov nie je až tak veľká novinka. Spomeňme napríklad Razer Blade, ktorý má obrazovku umiestnenú priamo v Touchpade alebo o niečo známejší MacBook Pro s dotykovou obrazovkou nad klávesnicou.

Čím je ale Honeycom Glacier unikátny je, že sekundárna obrazovka nie je umiestnená pri klávesnici, ale dokáže sa sklopiť do vzduchu. Vďaka tomu nemusíte skláňať zrak nadol vždy, keď sa na ňu chcete pozrieť, ale máte ju priamo pod hlavným displejom. 

zdroj: Intel Newsroom | youtube.com

Využitie by to mohlo nájsť hlavne vo svete gamingu. Zatiaľ čo na hlavnej obrazovke hráte hru, na sekundárnej môžete mať otvorený napríklad Discord na komunikovanie so spoluhráčmi. Streameri by tam mohli mať umiestnené komentáre svojich fanúšikov. Druhú obrazovku ocenia aj grafický dizajnéri a strihači videa. Môžu na ňu umiestniť napríklad časovú os pri strihaní a mať viac miesta na hlavnom displeji.

zdroj: Intel Newsroom | youtube.com

Intel do svojho prototypu vložil aj technológiu na sledovanie očí Tobii. Vďaka nej nemusíte stláčať Alt + Tab, ani prejsť myšou na spodnú obrazovku, pokiaľ chcete napríklad odpísať na Discorde. Stačí, ak sklopíte zrak a môžete okamžite používať sekundárny displej. 

Bohužiaľ, táto „budúcnosť“ notebookov je zatiaľ len v počiatočných štádiách vývoja. Prototyp, ktorý ukázali na Computex, má stále mnoho nedostatkov a Intel na ňom bude musieť popracovať. Veríme ale, že v budúcnosti sa dočkáme plnohodnotného produktu, ktorý možno zmení celý počítačový priemysel.

zdroj: The Verge | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Notebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio