Mobil.sk Mobil.sk

Američania začínajú na Facebooku tráviť menej času ako v minulosti, tvrdí štúdia
zdroj: MOBIL.sk

Američania začínajú na Facebooku tráviť menej času ako v minulosti, tvrdí štúdia

Jednou z hlavných potrieb sociálnych sietí je, aby na nich ľudia trávili prezeraním fotiek, statusov či zdieľaním a pozeraním virálnych videí čo najviac času. Podľa najnovšej americkej štúdie však ľudia na Facebooku trávia menej času ako v minulosti.

Štúdia ukázala, že priemerný Američan strávi na Facebooku 38 minút, čo je o tri minúty menej ako v roku 2017. Vtedy totiž rovnaký prieskum vykazoval priemerné hodnoty 41 minút denne. Určite sa však o budúcnosť Facebooku netreba báť. S ich 2,38 miliardami používateľov mesačne sociálna sieť nebude trieť biedu.

Facebook totiž vlastní aj iné služby a taký Instagram, ktorý tiež patrí Facebooku si naopak polepšil. Z priemerných 22 minút strávených na Instagrame v roku 2016 sa v roku 2017 stalo 25 minút a v roku 2018 až 26 minúť, ktoré v priemere strávia ľudia denne na Instagrame. Okrem toho Facebook vlastní aj WhatsApp, ktorý je stále najrozšírenejšou komunikačnou appkou na svete.

facebook-1563273_1280.jpg
Pixabay

Čo stojí za klesajúcimi číslami sociálnej siete Facebook výskumníci presne nevedia. Ale predpokladajú, že ide o niekoľko faktorov naraz. Sociálnej sieti nijako nepomohli škandály s únikom dát. Za nižším počtom minút strávených nad Facebookom rozhodne môžu stáť aj opatrenia proti falošným správam a clickbaitom, ktoré sociálna sieť sama zaviedla.

V neposlednom rade sa v minulom roku akoby roztrhlo vrece so štatistickými funkciami, ktoré sledujú váš čas strávený na smartfóne či rôznych službách a pokiaľ si to prajete, po uplynutí času vás jednoducho mobil alebo sieť od služby odstaví. Veľké technologické spoločnosti tak chceli zamedziť vzniku závislosti najmä u mladších používateľov.

zdroj: cnet.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Fun rádio