Mobil.sk Mobil.sk

Apple nám po štyroch rokoch predstavuje nový iPod Touch! Čo všetko sa zmenilo?
zdroj: Apple

Apple nám po štyroch rokoch predstavuje nový iPod Touch! Čo všetko sa zmenilo?

Trvalo to štyri roky, ale predsa sme sa dočkali! Spoločnosť Apple nám včera oficiálne predstavila novú verziu svojho iPodu Touch. Čo všetko sa vlastne odvtedy zmenilo?

iPod Touch 2019 prichádza s lepším procesorom ako predchodca. Bohužiaľ, na najnovší A12 Bionic môžeme zabudnúť a Apple siahol po dva roky starom A10 Fusion. Ten bol použitý v smartfónoch iPhone 7 a 7 Plus predstavených v septembri 2016. Vďaka tomu dostanú majitelia možnosť využívať skupinové hovory FaceTime a Apple ARKit na rozšírenú realitu, ktorú iPody doteraz neponúkali, kvôli nedostatku výkonu. 

Najlacnejšia verzia siedmej generácie iPodu Touch, ktorá stojí 199 dolárov ponúka len 32GB vnútorné úložisko. To je pomerne málo, ak si predstavíme, že je rok 2019. Pokiaľ si ale priplatíte ďalších 100 dolárov, dostanete už 128GB pamäť. A ak by vám bolo aj to málo, Apple prináša model s kapacitou 256GB, ktorý sme doteraz pri iPodoch nemali možnosť vidieť. Táto verzia sa bude predávať za 399 dolárov.

zdroj: Apple

Z hľadiska dizajnu sa toho ale veľa nezmenilo. Nová generácia vyzerá prakticky tak isto ako pred štyrmi rokmi. To znamená malý, štvorpalcový Retina displej s veľkými okrajmi okolo displeja a žiadna podpora Touch ID alebo Face ID. Jediná výhoda je zrejme to, že rovnako ako staršia verzia, obsahuje 3,5mm jack na slúchadlá, čo je v prípade produktov Apple dnes už rarita. 

Z hľadiska fotoaparátov nie je iPod Touch 7 žiadna sláva. Spoločnosť sa z nejakého dôvodu rozhodla zachovať rovnaké kamery, a tak dostaneme len 1,2MP fotoaparát na prednej strane a 8MP snímač na zadnej. Povedzme si úprimne, to je naozaj veľká bieda pri zariadení, ktoré stojí niekoľko stoviek eur.

zdroj: Apple

V skratke, nový iPod Touch 2019 je síce vylepšená verzia obľúbeného iPodu, avšak stále pôsobí dosť zastaralo. Jeho jediná výhoda, okrem väčšej pamäte a novšieho procesoru, je v tom, že najbližších rokoch bude dostávať aktualizácie na iOS. Zaujme teda skôr skalných fanúšikov, ktorí sa iPodu nechcú vzdať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio