MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorola sa po modeli RAZR zrejme chystá oživiť ďalšiu značku zo svojej minulosti
zdroj: CashKaro.com

Motorola sa po modeli RAZR zrejme chystá oživiť ďalšiu značku zo svojej minulosti

Po správach, že spoločnosť Motorola má v prípravách nový model série RAZR, ktorá bola svojho času nesmierne populárna, sa zdá, že toto nebude jediné označenie, ktoré vytiahne z dejín. Podľa niektorých zdrojov sa pripravuje aj model z označením ROKR.

Model Motorola ROKR E1 (2005) bol smartfónom, ktorý napriek tomu, že nebol značky Apple, dokázal spolupracovať so softvérom iTunes v rámci hudobného obsahu. Išlo o klasický tlačidlový telefón v striebornej farbe, ktorý podporoval podporoval microSD karty do veľkosti až 1 GB.

ROKR E2 (2006) už namiesto iTunes prehrával hudbu cez RealPlayer. Spoločnosť Apple sa totiž pripravovala na predstavenie svojho prvého vlastného mobilu, ktorým bol iPhone prvej generácie z roku 2007. Neskôr sme sa dočkali aj modelov E6 a Z6 a niekoľkých ďalších. Motorola však celý rad nakoniec nechala upadnúť do zabudnutia.

motorola rokr e1
Model ROKR E1 bol prvým zástupcom radu. Išlo o hudobne zameraný mobil s podporou služby iTunes od Apple / Motorola

Vedľa skôr oznámeného skladacieho smartfónu, ktorý má niesť označenie RAZR, sa objavila ochranná známka na zariadenie ROKR. Samotná registrácia ochrannej známky však neprezrádza nič viac. Motorola by ale v súčasnosti mala pripravovať hneď tri smartfóny, pričom modely Motorola One Action a One Pro sú známe, je tu aj tretí, ktorý vizuálne nepripomína nič, čo sme doteraz od Motoroly videli. Mohlo by sa teda úplne logicky jednať práve o prvý multimediány model obnoveného radu ROKR.

motorola rokr render
Záhadný model, ktorého vizualizácie pred časom priniesla osvedčdná dvojica leakerov / @OnLeaks / CashKaro.com

Pôvodne sa predpokladalo, že by smartfón so 4 fotoaparátmi mohol byť novým modelom radu G alebo radu Z, ale momentálne sa v súvislosti s registráciou názvu ROKR hovorí takmer výhradne o tejto možnosti. Motorola tak po vzore značky Nokia vyťahuje značky populárne v minulosti, aby ľuďom navodila pocit nostalgie.

motorola render rokr
Údajná podoba nového modelu Motorola ROKR / @OnLeaks / CashKaro.com

Fínskej spoločnosti to vyšlo a po znovuzrodených Nokiách 3310 a 8110 sme sa nakoniec dočkali aj nového zástupcu s označením PureView. Obidvom značkám sa momentálne darí napriek tomu, že celosvetové predaje smartfónov klesajú. Možno tieto stálice mobilného sveta našli recept na úspech. O správe informoval server PhoneArena.

Najnovšie z kategórie: Motorola

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio