MOBIL.sk MOBIL.sk

Asus oslavuje 30. narodeniny a predstavuje limitovanú edíciu smartfónu ZenFone 6
zdroj: Asus

Asus oslavuje 30. narodeniny a predstavuje limitovanú edíciu smartfónu ZenFone 6

Spoločnosť Asus bola založená 2. apríla 1989. To znamená, že tento rok oslavuje svoje okrúhle výročie. Narodeniny sa rozhodli osláviť predstavením nového smartfónu ZenFone 6 Edition 30, luxusného notebooku ZenBook Edition 30 a matičnej dosky Prime X299 Edition 30.

Pôvodný Asus ZenFone 6 bol predstavený na začiatku tohto mesiaca a prišiel s revolučnou otáčacou kamerou, ktorá zastáva úlohu prednej aj zadnej kamery. Teraz nám priniesli jeho limitovanú edíciu s označením „Edition 30,“ ktorá sa líši najmä svojimi vnútornými parametrami.

Najvyššia pamäťová verzia ZenFone 6 ponúka 8GB pamäte RAM a 256GB vnútorné úložisko. Limitovaná edícia však tieto čísla zvýšila na naozaj úctyhodných 12GB RAM a až 512GB pamäte pre fotky, videá a aplikácie. To je zrejme viac, ako budete kedy potrebovať, pokiaľ by vám to ale náhodou nestačilo, môžete si ho rozšíriť o SD kartu vo výške 1TB. 

zdroj: Asus

Špeciálna edícia prichádza s novou matnou čiernou farbou a vyrytým logom 30. výročia spoločnosti. Ostatné parametre zostávajú nezmenené. To znamená, že dostanete najnovší Snapdragon 855, 48MP hlavnú kameru, 6,4 palcovú obrazovku bez výrezu, veľkú 5000mAh batériu a takmer čistý Android 9 Pie. 

Okrem smartfónu sme sa dočkali aj špeciálnej edície ZenBook Edition 30 s luxusným dizajnom. Jeho telo tvorí biela koža a logo vytvorené z 18 karátového zlata. Ide v podstate o vylepšenú verziu ZenBook 13 s 8. generáciou Intel Core i7, 16GB RAMkou a grafickou kartou NVIDIA MX250. Do tretice nám predstavili produkt, ktorý vzdáva hold prvej matičnej doske od Asusu ISA-386C z roku 1990 a nazýva sa Prime X299 Edition 30.

zdroj: Asus

Asus nám nepodal žiadne informácie o cenách, ani dátume uvedenia na trh nových produktov. Avšak vzhľadom na udalosť, ktorú oslavujú, veríme, že sa ich dočkáme ešte tento rok.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio