MOBIL.sk MOBIL.sk

Majiteľ čínskej sociálnej siete TikTok údajne pripravuje smartfón pre mladých ľudí
zdroj: tiktok.com, wikipedia.org

Majiteľ čínskej sociálnej siete TikTok údajne pripravuje smartfón pre mladých ľudí

Ak náhodou nie ste používateľom TikToku, určite ste o ňom už počuli. Táto nová mobilná aplikácia na vytváranie a zdieľanie krátkych videí je najnovším hitom s viac ako pol miliardami užívateľov. A teraz to vyzerá tak, že jej materská spoločnosť ByteDance dokonca pripravuje svoj vlastný smartfón.

Prvé dohady začali kolovať po tom, čo ByteDance uzavrela partnerstvo s čínskym výrobcom mobilov Smartisan. Získali vtedy jeho patentové portfólio a tiež najali niekoľko zamestnancov firmy. Odôvodnili to tým, že chcú „preskúmať vzdelávací biznis.“ Najnovšia správa však naznačuje, že za tým v skutočnosti bolo niečo viac.

Podľa nemenovaných zdrojov Financial Times totiž ByteDance pripravuje svoj vlastný smartfón. Mal by prísť s viacerými predinštalovanými aplikáciami od tohto vývojára. Okrem populárneho TikToku v ňom nájdete aj appku News Republic či TopBuzz. Súčasťou by dokonca mohla byť aj služba na streamovanie hudby, podobná Spotify, ktorú údajne ByteDance pripravuje.

zdroj: TikTok

Riaditeľ spoločnosti, Zhang Yiming, podľa tejto správy už dlho sníva o vlastnom smartfóne s množstvom predinštalovaných aplikácií. Zatiaľ ale nevieme nič o tom, ako by mal tento smartfón vyzerať a ani to, čo vlastne ponúkne. S najväčšou pravdepodobnosťou ale pôjde o dostupný smartfón za nízku cenu, ktorým sa pokúsia zaujať najmä mladých ľudí. 

TikTok je v súčasnosti najpopulárnejší na ázijských trhoch ako India či Čína, preto je veľmi pravdepodobné, že mobil bude predstavený tú. Nevieme, či sa ByteDance pokúsi so smartfónom vstúpiť aj na náš trh.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio