MOBIL.sk MOBIL.sk

Keby Čína zakázala Apple produkty, zakladateľ spoločnosti Huawei by údajne protestoval ako prvý. Tu je dôvod!
zdroj: MOBIL.sk

Keby Čína zakázala Apple produkty, zakladateľ spoločnosti Huawei by údajne protestoval ako prvý. Tu je dôvod!

Relatívne pokojné vody technologického sveta rozvírila informácia, že USA dali na čiernu listinu krajiny spoločnosť Huawei, ktorá patrí k najväčším technologickým spoločnostiam na svete. Hneď sa vyrojili otázky o tom, či Čína nepodstúpi podobný krok voči americkému Applu. Podľa všetkého nie a zakladateľ spoločnosti Huawei aj vysvetlil prečo.

Ren Zhengfei, zakladateľ spoločnosti Huawei, za ostatný týždeň poskytol viacero rozhovorov, v ktorých sa vyjadroval k momentálnej situácii. V jednom z nich tiež dostal otázku, či si myslí, že Čína urobí podobný krok voči spoločnosti Apple, ktorá svoje produkty vyrába vo veľkej miere práve v Číne. Zhengfei túto ideu razom vyvrátil a uviedol, že pokiaľ by k takému niečomu došlo, rázne by voči tomu protestoval. Apple je vraj jeho učiteľom.

"To sa v prvom rade nikdy nestane. A v druhom rade, pokiaľ by sa to aj stalo, bol by som prvý, čo by proti tomu protestoval." Ren svoj na prvý pohľad zvláštny postoj k celej situácii následne vysvetlil. "Apple je mojím učiteľom, je na čele. Prečo by som ako študent šiel proti svojmu učiteľovi? Nikdy."

Zhengfei tiež rázne odmietol tvrdenia, že Huawei ukradol americké technológie. "Ukradli sme akurát americké technológie zajtrajška. Spojené štáty totiž tieto technológie nemajú," povedal pre agentúru Bloomberg. Vraj pokiaľ by prezident Donald Trump stál za Spojenými štátmi, tak by nemal dôvod napadnúť spoločnosť Huawei.

Ren Zhengfei, šéf spoločnosti Huawei, pri rozhovore pre agentúru Bloomberg / Bloomberg.comZakladateľ čínskej značky však pripustil, že táto situácia mierne poznačila ich plány stať sa vedúcou spoločnosťouv oblasti výstavby 5G sietí. Zároveň je ale naďalej presvedčený, že Huawei si so situáciou dokáže poradiť. Celý rozhovor v anglickom jazyku si môžete pozrieť vo videu na tomto odkaze.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio