MOBIL.sk MOBIL.sk

Snímač odtlačkov Touch ID sa má vrátiť do iPhonov budúci rok! A bude lepší ako v Androidoch
zdroj: macrumors.com

Snímač odtlačkov Touch ID sa má vrátiť do iPhonov budúci rok! A bude lepší ako v Androidoch

Snímač odtlačkov prstov je u väčšiny výrobcov stále hlavný spôsob zabezpečenia a odomykania smartfónu. Azda jedinú výnimku tvorí spoločnosť Apple, ktorá mu dala zbohom v roku 2017, keď nám predstavili iPhone X. Podľa najnovších informácií by sa však mohol opäť vrátiť.

Najnovšie iPhony využívajú na zabezpečenie technológiu odomykania pomocou tváre Face ID. Stále sa však nájdu užívatelia, ktorí by mali v iPhone radšej klasický snímač prstov Touch ID, pretože im príde jednoduchší a rýchlejší. Pokiaľ k ním patríte aj vy, poteší vás správa od analytika spoločnosti Barclays. 

Ten spolu s kolegami navštívil jeden dodávateľský reťazec Apple a dozvedeli sa, že iPhony budú budúci rok vybavené technológiou snímača odtlačkov. Tento snímač by mal byť zabudovaný priamo v obrazovke smartfónu a využije technológiou akustických meničov, ktorú si nedávno patentovali. Na rozdiel od Android smartfónov, ktoré sú v súčasnosti vybavené optickým alebo ultrazvukovým snímačom odtlačkov v displeji, iPhony by vďaka novej technológii mohli reagovať na odtlačok kdekoľvek na displeji.

zdroj: @Onelaks

Akustické odomykanie pomocou prstu využíva akustické meniče na premieňanie mechanickej energie na elektrický signál. Displej zaznamenáva vibrácie pri kontakte s prstom, vďaka čomu bude schopný identifikovať odtlačok prsta. Okrem toho, že budete môcť priložiť prst kdekoľvek na obrazovku, by mal byť tento spôsob rýchlejší.

Zatiaľ ale nevieme, či nová technológia znamená, že sa Apple zbaví Face ID. Aj keď je odomykanie tvárou pohodlné a mnoho užívateľov si naň zvyklo, vyžaduje si viacero senzorov, kvôli ktorým musí Apple využívať kontroverzný široký výrez. Pokiaľ by sa v Apple zbavili Face ID a nahradili ho snímačom odtlačkov v obrazovke, mohlo by sa im podariť zbaviť sa horného výrezu a dosiahnuť skutočne bezrámikový dizajn. Len pred ním ešte stojí jedna otázka - kde umiestniť prednú kameru.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio