MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus 7 Pro má naozaj zvláštne problémy: Nedovoláte sa mu z iPhonu a obrazovka reaguje, aj keď nemá
zdroj: oneplus.com

OnePlus 7 Pro má naozaj zvláštne problémy: Nedovoláte sa mu z iPhonu a obrazovka reaguje, aj keď nemá

OnePlus 7 Pro je v mnohých ohľadoch prelomový mobil. Ide o prvý smartfón od tejto spoločnosti, ktorý presahuje cenu 900 eur a zároveň prvý s názvom „Pro.“ Okrem toho má netradičný dizajn s vysúvacou kamerou, jeden z najlepších foťákov súčasnosti a najrýchlejšie odomykanie v displeji na svete. Aj napriek tomu všetkému však má svoje chyby...

Prví majitelia OnePlus 7 Pro sa začali sťažovať na niekoľko problémov, ktoré s mobilom majú. Niektorí z nich majú problém s dotykovou obrazovkou. Všimli si, že ich displej reaguje na dotyk aj v prípade, že sa ho nič nedotklo a len nečinne leží na stole. Správa sa, ako keby po ňom niekto ťukal a otvára aplikácie. 

OnePlus už o tejto chybe vie a venuje sa jej. Prisľúbil, že odstráneniu problému venuje najvyššiu prioritu. Nevieme ale, či to vyrieši softvérovou aktualizáciou, alebo bude musieť vymeniť chybné kusy za nové. Zdá sa totiž, že problém sa netýka všetkých smartfónov, ale len niektorých vybraných. Preto je pravdepodobnejšie, že to nakoniec skončí práve pri druhej, podstatne nákladnejšej možnosti.

zdroj: OnePlus.com

S ďalším problémom sa stretávali užívatelia, ktorí používajú OnePlus 7 Pro s americkým operátorom Verzion. V USA sa smartfón oficiálne predáva cez T-Mobile, avšak zákazníci majú možnosť aktivovať si ho aj na Verzion. Zdá sa ale, akoby na to smartfón nebol najlepšie pripravený, pretože má naozaj zvláštne problémy so sieťou.

Zvláštne hovoríme preto, že sa týkajú len prichádzajúcich volaní z iPhonov, ktorí používajú tú istú sieť. Pokiaľ sa niekto snaží z iPhonu dovolať na OnePlus 7 Pro, hovor padne. Avšak, naopak to už funguje bez problémov a s OnePlus 7 Pro sa na iPhone dovoláte. Podobne to je aj v prípade posielania SMS správ. V tomto prípade by ale celý problém mohla vyriešiť niektorá z budúcich aktualizácií systému.

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio