Mobil.sk Mobil.sk

Huawei je pripravený nahradiť Android svojim vlastným systémom už budúci rok
zdroj: huawei.com

Huawei je pripravený nahradiť Android svojim vlastným systémom už budúci rok

Huawei sa na situáciu, v ktorej sa aktuálne nachádza, dobre pripravil. Sedem rokov pripravovali svoj vlastný operačný systém a zdá sa, že už budúci rok ho budú pripravení predstaviť svetu.

Spojené štáty majú so spoločnosťou Huawei problém už dlhšiu dobu a obviňujú ju zo špionáže. Za posledné dni sa však situácia vyostrila, keď sa k nej začali obracať chrbtom aj jej partneri. Ten najväčší problém je zrejme spoločnosť Google, ktorá prerušila spoluprácu s Huawei a obmedzila jej tak prístup k systému Android a svojim službám. 

Aj napriek tomu, že Google nakoniec tieto sankcie odložil na 90 dní, Huawei musí riešiť, čo sa bude diať potom. Jedným z krajných riešení je predstavenie svojho vlastného operačného systému, na ktorom údajne pracujú už od roku 2012. Ten by mal okrem Androidu v smartfónoch nahradiť aj Microsoft Windows, ktorý používajú v notebookoch.

zdroj: Huawei

Riaditeľ spotrebiteľského oddelenia Huawei, Richard Yu, prezradil, že systém je už takmer dokončený. V Číne by ho údajne mohli vypustiť už na jeseň tohto roku. Pre užívateľov zo zvyšku sveta by mal byť pripravený niekedy v prvej polovici roka 2020. Dodal tiež, že súčasťou tohto systému bude ich vlastný obchod s aplikáciami nazývaný App Gallery.

Richard Yu ale naďalej zdôrazňuje, že vlastný operačný systém je len krajnou možnosťou. Najradšej by systémy od Microsoftu a Google používali najradšej. „Avšak, ak ich nebudeme môcť použiť, Huawei pripravuje plán B – použitie vlastného OS,“ povedal Yu. „Nechceme to spraviť, avšak budeme do toho dotlačení kvôli americkej vláde.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Fun rádio