MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorola je konečne opäť zisková!
zdroj: Motorola

Motorola je konečne opäť zisková!

Motorola svojmu majiteľovi, spoločnosti Lenovo, konečne zarába peniaze. A nepotrebovala na to ani legendárny model RAZR!

Kým väčšina mobilných výrobcov zažíva prepady predajov svojich smartfónov, na trhu existuje aj niekoľko výnimiek. Rásť sa darilo najmä čínskym značkám, Nokii a tiež Motorole. Práve Motorola má za sebou prvý ziskový rok a tiež druhý ziskový štvrťrok v rade. Určite sa zisky nemôžu rovnať tým, ktoré Lenovo získava z predaja svojich notebookov, ktoré sú vo svete nesmierne obľúbené, ale aj tak ide o dobré správy.

Značka motorola má totiž za sebou veľmi skľučujúcu dekádu. Po tom, ako v minulosti stála pri zrode sveta mobilov a dominovala mobilnému biznisu, sa jej akosi prestalo dariť. Následne značku materská spoločnosť predala Googlu za 12,5 miliárd dolárov, ten ju po pár rokoch predal za iba 2,91 miliardy dolárov spoločnosti Lenovo a až tá jej dokázala opäť nájsť miesto na trhu.

Lenovo hovorí, že Motorola začala byť zisková od druhej polovice minulého roka a to vďaka zameriavaniu sa na vybrané trhy, konkurencieschopným produktom a kontrole nákladov. Motorola ťaží najmä zo svojej dostupnej triedy G. Tá prináša dobre vyzerajúce smartfóny s poriadnou výbavou, no za vynikajúce ceny. Model Moto G6 je dokonca momentálne druhým najpredávanejším na Amazone.

motorolaonevision_výsledok.png
Motorola

Hoci sa spoločnosť Motorola doteraz zameriavala najmä na základnú a strednú triedu zariadení. V budúcnosti chystá aj nástupcov skvelého radu Moto Z, ktorý spadá do vyššej strednej triedy. Nesmieme zabúdať ani na plán predstaviť vlastný skladací smartfón, ktorý opäť oživý legendárnu značku RAZR. A keďže každá minca má dve strany, Motorole vcelku hrajú do karát aj problémy spoločnosti Huawei, od ktorej by tiež mohla získať časť nových zákazníkov.

Je zložité predpovedať, či sa Motorole s jej smartfónmi nakoniec podarí posunúť vo svetovom rebríčku výrobcov vyššie. Z histórie však vieme, že možné to je. Navyše jej majiteľ Lenovo je prosperujúcou spoločnosťou, ktorá svojimi produktami evidentne vie zaujať potencionálnych zákazníkov.

zdroj: cnet.com

Najnovšie z kategórie: Motorola

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio