MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhony 2019 budú mať podstatne lepšie fotoaparáty, zadnú stranu z matného skla a iné novinky
zdroj: @OnLeaks / CashKaro.com

iPhony 2019 budú mať podstatne lepšie fotoaparáty, zadnú stranu z matného skla a iné novinky

Bez zbytočných rečí sa pustime do ďalšej várky informácií o chystaných iPhonoch. Niektoré informácie sú vám už známe z predchádzajúcich článkov, a tak si rozoberieme hlavne novinky.

To, že nové iPhony (11) prídu vo veľkostiach s 5,8 a 6,5-palcovými displejmi už nejakú tú dobu vieme. Z predu sa toho na pohľad veľa nezmení. Opäť nás čakajú OLED displeje a relatívne masívny výrez na vrchnej strane. V ňom sa budú opäť nachádzať selfie kamerka a súčasti pre Face ID. Práve Face ID by sa pritom mala dočkať výrazného zlepšenia. Podľa informácií webu PhoneArena bude nová generácia Face ID rýchlejšia, bude fungovať aj pod širším uhlom a nemalo by jej robiť problém ani to, že budete mať iPhone pri odomykaní blízko tváre.

Na zadnej strane iPhonov 11 a 11 Max nájdeme hneď tri objektívy. Štandardný objektív a teleobjektív doplní širokouhlá optika s rozsahom záberu 120 stupňov. Len pre porovnanie, širokouhlý fotoaparát modelu LG V40 ThinQ má rozsah 107 stupňov a Samsung Galaxy S10 123 stupňov. Apple sa vraj pohráva aj s myšlienkou dať do vienka optickú stabilizáciu všetkým trom objektívom, no je tu aj možnosť, že si túto vychytávku nechá pre 5G iPhone, ktorý by mal výrobca predstaviť už v roku 2020.

iphone 2019 11
Pravdepodobný vzhľad nových iPhonov pre rok 2019 / @OnLeaks / CashKaro.com

Pri téme fotoaparátu ešte chvíľu zostaneme. Apple bol vždy lídrom v oblasti mobilnej fotografie, no v posledných rokoch akosi stráca dych a veľa inovácií neprinášal. To by sa malo zmeniť, pretože spoločnosť údajne vylepší obrazový signálový procesor (ISP), aby boli fotky z nových iPhonov podstatne kvalitnejšie. Vylepšenia sa má dočkať aj funkcia Smart HDR. Žiadne detaily zverejnené neboli, ale zdroj sa vyjadril, že kvalita fotografií na nových iPhonoch by mala byť lepšia, než čokoľvek, čo sme videli v smartfónoch od spoločností ako Google, Samsung alebo Huawei. Na to sme extrémne zvedaví!

Vylepšenia sa dočkajú aj stereoreproduktory, ktoré dostanú nový dizajn a tým pádom budú hrať čistejšie a hlasnejšie než doteraz. Oceľové rámy nových iPhonov by mali byť menej lesklé, čo z praktického hľadiska rozhodne vítame. Matnejšia bude aj zadná strana, pretože tá dostane novú matnú úpravu skla. Systém iOS dostane spomínaný tmavý režim, no ten nebude úplne podľa očakávaní.

Namiesto čiernej farby, ktorá by na OLED displejoch šetrila batériu, pôjde skôr o odtiene šedi. V neposlednom rade sa zlepšení dočká aj hlasová asistentka Siri, ktorej budeme môcť dávať komplexnejšie zadania a malo by sa podstatne zlepšiť jej chápanie požiadaviek. Poslednou novinkou, ktorá sa predrala na verejnosť má byť inteligentná správa pamäte RAM. iOS bude sledovať vašu činnosť, učiť sa a podľa toho sa v pamäti načítajú aplikácie, ktoré používate najčastejšie.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio