MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook odstráni za polroka 3 miliardy falošných účtov a 7 miliónov nenávistných príspevkov
zdroj: Facebook, wikipedia.org

Facebook odstráni za polroka 3 miliardy falošných účtov a 7 miliónov nenávistných príspevkov

Zamestnanci Facebooku denne regulujú množstvo obsahu, ktoré sa na tejto sociálnej sieti objaví. Aby sme si vedeli predstaviť, koľko príspevkov a profilov Facebook odstráni, zverejnili novú správu, v ktorej zachytávajú ich pôsobenie od októbra 2018 do marca 2019.

Počas posledných šiestich mesiacov odstránila najväčšia sociálna sieť tri miliardy falošných účtov. To je vôbec najviac v histórií. Dôvod je ten, že ľudia využívali automatizované metódy na vytvárania množstva fake profilov, s ktorými sa museli vysporiadať. Facebook sa môže pochváliť, že väčšinu z nich zachytil len niekoľko minút po ich vytvorení. Bolo to skôr, ako by mohli narobiť akúkoľvek škodu. Celkovo je približne 5% mesačne aktívnych účtov na Facebooku falošných.

Modrá sociálna sieť nám po prvýkrát prezradila, koľko príspevkov asi vymaže. Za posledného pol roka údajne odstránili až sedem miliónov postov, v ktorých sa objavili „nenávistné prejavy.“ Aj v tomto prípade ide údajne o rekordné číslo. Užívatelia nahlásili milión príspevkov, ktoré boli následne odstránené. Približne 150 tisíc z nich v skutočnosti nenávistné prejavy nešírili a boli opäť obnovené.

zdroj: maxpixel.net

Po prvýkrát sme sa dozvedeli aj to, koľko ľudí sa cez Facebook pokúša predávať zbrane a drogy. Facebook údajne zachytil milión príspevkov s takýmto obsahom.

Ďalším problémovým obsahom sú obrázky sexuálneho zneužívania detí, násilia aj teroristickej propagandy. Sociálna sieť prezradila, že z 10 tisíc príspevkov, ktoré sa jeho užívateľom zobrazia, zachytáva 14 nahotu, 25 násilie alebo brutálny obsah a menej ako tri z nich sa dajú zaradiť do teroristickej propagandy alebo detského zneužívania.

zdroj: bbc.com

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio