MOBIL.sk MOBIL.sk

Jedna z najobľúbenejších hier súčasnosti, League of Legends, sa dostane na naše smartfóny
zdroj: pexels.com

Jedna z najobľúbenejších hier súčasnosti, League of Legends, sa dostane na naše smartfóny

League of Legends, alebo skrátene LoL, je jednou z najhranejších počítačových hier v histórií. Aj keď bola vydaná ešte v roku 2009, podľa Ranked Kings má aktuálne približne 115 miliónov aktívnych hráčov. A táto herná pecka by sa mala dostať aj na naše smartfóny.

S touto informáciou prišiel portál Reuters, ktorý sa odvoláva na tri svoje zdroje. Podľa nich vývojárske štúdio Riot Games, spolu s materskou spoločnosťou Tencent, aktuálne pracujú na vývoji mobilnej verzie hry League of Legends.

Táto hra by mala priniesť podobnú hrateľnosť, dizajn a rovnaké princípy ako počítačová verzia. Avšak, s ohľadom na to, že pôjde o hru určenú pre smartfóny, bude obsahovať o niečo menej postáv a predmetov. 

Mobilná verzia by mala obsahovať menej postáv a predmetov | zdroj: leagueoflegends.com

Tencent sa pohrával s myšlienkou priniesť „LoLko“ na smartfóny už nejaký čas. Riot Games sa na tom ale údajne odmietlo podieľať, preto nám priniesli úplne nový titul Honor of Kings. Táto mobilná hra funguje na rovnakom koncepte ako League of Legends a bola predstavená len pre Čínu. Aj napriek tomu sa však stala veľmi úspešnou a zaradila sa medzi najrýchlejšie rastúce tituly svojho druhu. 

Tencet sa pokúsil podobnú hru priniesť aj na západný trh pod názvom Arena of Valor, avšak nezožala taký úspech. Aj preto sa zrejme spoločnosť nakoniec rozhodla priniesť plnohodnotnú mobilnú verziu League of Legends, ktorá by mohla zaujať aj hráčov z Európy a USA. 

League of Legends je momentálne dostupný len na PC | zdroj: leagueoflegends.com

Koniec koncov, trh mobilných hier aktuálne rýchlo rastie a pre Tencent aj Riot Games by bola škoda nevyužiť to. Bohužiaľ, mobilného League of Legends sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedočkáme skôr ako v 2020. A to aj napriek tomu, že podľa získaných informácií na ňom začali pracovať pred viac ako rokom.

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio