MOBIL.sk MOBIL.sk

Tmavý režim mieri do ďalších dvoch Android aplikácií od Google
zdroj: Android | youtube.com

Tmavý režim mieri do ďalších dvoch Android aplikácií od Google

Jedna z najočakávanejších (ak nie vôbec najočakávanejšia) zmien pripravovaného Androidu Q je tmavý režim. Ten prepne celý systém vášho smartfónu do čiernych farieb. Aby mal ale takýto mód naozaj zmysel, je dôležité, aby ho podporovali aj jednotlivé aplikácie. A Google teraz oznámil ďalšie dve appky, ktoré „Dark Mode“ čoskoro dostanú.

Ide o obľúbený Google Kalendár a aplikáciu Google Keep určenú na robenie poznámok. Tmavý režim týchto appiek ale nebude dostupný len pre najnovší Android Q. Google Kalendár bude podporovať všetky systémy od Android Nougat, zatiaľ čo Google Keep Lollipop a novšie. Bohužiaľ, majitelia iOS zariadení sa tejto novinky nedočkajú, aspoň nie zatiaľ. 

Tmavý režim si budete môcť aktivovať v nastaveniach jednotlivých aplikácií. Pokiaľ ich ale budete používať s Androidom Q, budete môcť nastaviť ich automatické zapínanie. To znamená, že ak prepnete do „Dark Modu“ celý systém, automaticky sa prepnú aj tieto aplikácie. To isté sa stane aj pokiaľ na mobile zapnete režim šetrenia batérie.

zdroj: Google
zdroj: Google

Výmena bielej farby za čiernu so sebou prináša viacero výhod. Okrem kozmetickej zmeny, ktorá môže byť atraktívna, je to hlavne šetrenie batérie, ktoré sa najviac prejaví pri OLED displejoch. Ďalším pozitívom je používanie v noci, keďže tmavé farby šetria vaše oči.

Google postupne vypúšťa aktualizácie oboch aplikácií, ktoré budú podporovať Tmavý režim. Pokiaľ k vám zatiaľ nedorazila, zrejme sa tak stane v najbližších dňoch alebo týždňoch. Google Kalendár a Google Keep sa tak pripojí k množstvu ďalších appiek, ktoré tento režim už podporujú. Spomeňme YouTube, News alebo Messenger od Facebooku.

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio