MOBIL.sk MOBIL.sk

Honor 20 a 20 Pro oficiálne predstavené! Prelomový fotoaparát, špičkový výkon a netradičný dizajn
zdroj: Honor

Honor 20 a 20 Pro oficiálne predstavené! Prelomový fotoaparát, špičkový výkon a netradičný dizajn

Honor, dcérska spoločnosť Huawei, nám v Londýne predstavila dvojicu svojich nových vlajkových lodí. Ide o dobre vybavené smartfóny s veľmi lákavou cenou, ktoré ale prišli zrejme v tom najnevhodnejšom okamihu.

Ide o mobily s názvom Honor 20 a Honor 20 Pro. Na prvý pohľad toho majú veľa spoločného – prichádzajú s rovnakým procesorom, v rovnakej veľkosti a takmer identickým dizajnom. Odlišujú sa ale vo viacerých kľúčových parametroch, o ktorých si povieme.

Holografický dizajn

Oba smartfóny zaujmú už na prvý pohľad svojim netradičným dizajnom. Konkrétne teda zadnou stranou. Honor sa po prvýkrát rozhodol použiť sklo s dynamickým holografickým dizajnom, ktorý vytvára zaujímavý trojrozmerný optický efekt. Vyrába sa dvojfázovým procesom s technológiou Triple 3D Mesh, čo znamená, že jeho zadnú stranu tvorí sklo a vrstva škály farieb, ktoré vytvárajú gradient.

zdroj: Honor

Kamera umiestnená do diery v displeji

Takmer celú prednú stranu zariadení tvorí displej. Môžu sa pochváliť naozaj slušným 92% pomerom obrazovky k telu, čo sa im podarilo dosiahnuť umiestnením prednej kamery do diery v rohu smartfónu. Čo sa obrazovky týka, Honor použil 6,26 palcový LCD displej. Model „Pro“ má navyše tento displej zahnutý na okrajoch, klasická verzia prichádza s obyčajnou plochou obrazovkou. 

Honor 20 a Honor 20 Pro sú poháňané vlastným procesorom od Huawei s názvom Kirin 980. Ide o 7nm čip použitý aj v najnovších vlajkových lodiach Huawei P30 Pro, takže o nedostatok výkonu sa nemusíte obávať. Honor 20 potom prichádza s 6GB pamäťou RAM a 128GB vnútorným úložiskom, zatiaľ čo Honor 20 Pro sa môže pochváliť až 8GB RAMkou a 256GB úložiskom. 

zdroj: Honor

Veľká batéria a rýchle nabíjanie

Honor 20 Pro bol vybavený slušnou 4000mAh batériou, jeho lacnejší súrodenec dostal 3750mAh baterku. Obidva sú ale vybavené 22,5W rýchlym nabíjaním HONOR SuperCharge. Vďaka tomu sa Honor 20 Pro dokáže nabiť z 0 na 50% už za polhodinu. 

zdroj: Honor

Rekordman medzi kamerami v smartfónoch

Zrejme najväčšie rozdiely medzi modelmi nájdeme vo fotoaparáte. Honor 20 Pro obsahuje štyri kamery s hlavným 48MP snímačom. Ten fotí s najnižšou clonou len f/1.4, čo sme doteraz nevideli v žiadnom smartfóne. Vďaka nej dosiahne lepšie výsledky pri fotení za zhoršených svetelných podmienok. Smartfón zvládne až trojnásobné priblíženie, má špeciálny fotoaparát na fotenie širokouhlých fotografií a dokonca aj 2MP makro kameru na fotenie maličkých objektov. Honor 20 Pro má vďaka týmto parametrom ambíciu stať sa jedným z najlepších fotomobilov, dokonca porovnateľným s drahším Huawei P30 Pro. 

zdroj: Honor
zdroj: Honor

Klasický Honor 20 je z hľadiska fotoaparátov vybavený podobne. Akurát, že namiesto clony f/1.4 má štandardnú f/1.8, akú vidíme v smartfónoch bežne a fotoaparát na trojnásobné priblíženie nahradil senzor hĺbky ostrosti, ktorý sa používa na rozmazanie pozadia. A aby sme nezabudli, na prednej strane obidvoch modelov je 32MP selfie kamera. 

Cena od 499 eur

A na záver nás samozrejme zaujíma cena. Tá je veľmi atraktívna vzhľadom na výbavu, ktorú smartfóny ponúkajú. Cena za Honor 20 začína na 499 eur, Honor 20 Pro vás vyjde od 599 eur. To je menej, ako ponúkajú vlajkové lode ostatných výrobcov, preto by mohli byť pre zákazníkov zaujímavé. Na druhej strane, ako zrejme viete, Huawei aktuálne čelí vážnym problémom a hrozí mu to, že príde o systém Android. Uvidíme, či sa rozpory s USA a americkými spoločnosťami nepretavia aj na predajoch týchto dvoch noviniek. Rozhodne si totiž zaslúžia pozornosť a je škoda, že boli predstavené práve v tak nevhodnej chvíli.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio