MOBIL.sk MOBIL.sk

Na európsky trh mieri nová čínska spoločnosť a predstavuje skvelo vyzerajúci smartfón za 200 eur!
zdroj: realme.com

Na európsky trh mieri nová čínska spoločnosť a predstavuje skvelo vyzerajúci smartfón za 200 eur!

O spoločnosti Realme (podobnosť s Redmi čisto náhodná?) ste zatiaľ zrejme ešte nepočuli. Nemôžeme sa tomu čudovať, jej smartfóny sa doteraz v našich končinách nepredávali. Ide o sesterskú spoločnosť známejšieho OnePlus a Oppo, ktorá sa oficiálne osamostatnila v roku 2018 a pôsobila len v ázijských rozvojových krajinách. Teraz sa však oficiálne dostáva na Európsky trh a chce ukradnúť podiel na trhu konkurentom ako Honor či Xiaomi.

Na Európsky trh vstupuje so svojou novou vlajkovou loďou Realme 3 Pro. Nejde o vlajkovú loď v pravom slova zmysle, keďže sa predáva len za 199 eur a v porovnaní s ostatnými výrobcami by sme ju zaradili skôr do strednej triedy. Za svoju cenu ale ponúka naozaj slušnú výbavu a moderný dizajn. 

zdroj: realme.com

Veľká obrazovka, malé rámiky

Realme 3 Pro je vybavený 6,3 palcovým displejom s maličkým výrezom v hornej časti obrazovky. Rámiky okolo nej sú naozaj tenké, vďaka čomu sa mobil môže pochváliť 90,8% pomerom obrazovky k telu. Vo výreze sa nachádza 25MP selfie kamera. 

Jednou z najzaujímavejších vecí v Realme 3 Pro je jeho procesor. Číňania ho vybavili Snapdragonom 710, ktorý ma lepší výkon pri práci s umelou inteligenciou. V podobnej cenovej triede sme zvyknutí na procesory nižšie tak o jednu triedu, za čo si spoločnosť zaslúži veľkú pochvalu. 

zdroj: realme.com

Obrovská batéria s rýchlo nabíjaním od Oppo

V smartfóne sa nachádza naozaj veľká 4045mAh batéria. Redmi sľubuje, že na jedno nabitie ponúkne 9,5 hodín sledovania videí na YouTube a až 126 hodín prehrávania hudby. Mobil zároveň podporuje rýchle nabíjanie s názvom SuperVOOC 3.0, ktoré poznáme zo smartfónov Oppo a z 0 na 100% ho dobije za 80 minút. 

Aj pre gamerov...

Realme chce svojou novinkou zaujať aj hráčov mobilných hier. Pre nich ponúka dve zaujímavé technológie s názvami FrameBoost a TouchBoost, ktoré sa postarajú o zlepšenie frameratu (snímkovej frekvencie) a tiež citlivosti na dotyk. Vďaka tomu by ste mali mať o 21,6% vyššiu rýchlosť mierenia pri hre PUBG Mobile a až o 38% viac snímok za sekundu. 

zdroj: realme.com

Super spomalené video

Na zadnej strane sa nachádza duálna kamera s hlavným 16MP senzorom, ktorej dopomáha umelá inteligencia. AI funkcia Chrome Boost napríklad zvyšuje dynamický rozsah, Super Nightscape Mode by mal zaručiť dostatok svetla aj pri nočných fotografiách a Ultra HD Mode zhotoví 74MP fotku použitím „syntézy viacerých snímačov.“ Video nahráva v 4K a teraz sa podržte... Zvládne aj 960FPS super slow-motion, ktoré neponúka napríklad ani iPhone XS. Samozrejme, toto všetko znie naozaj skvelo, ale musíme mať na pamäti, že stále ide o smartfón, ktorý stojí 199 eur, a tak od neho nemôžeme čakať extrémne zázraky. 

zdroj: realme.com

Realme 3 Pro sa bude v Európe predávať v dvoch pamäťových verziách. 4GB + 64GB model bude stáť 199 eur, zatiaľ čo lepšie vybavený 6GB + 128GB vás vyjde na 249 eur. Predaj začne 5. júna.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio