MOBIL.sk MOBIL.sk

Zakladateľ Huawei tvrdí, že spoločnosť ostane silná aj napriek kofliktu s USA
zdroj: Ren Zhengfei / Wikimedia.org

Zakladateľ Huawei tvrdí, že spoločnosť ostane silná aj napriek kofliktu s USA

Zakladateľ spoločnosti Huawei Ren Zhengfei poskytol v rámci kofliktu, ktorý vznikol medzi USA a spoločnosťou Huawei, niekoľko vyjadrení čínskym médiám. Sebavedomo tvrdí, že Spojené štáty podceňujú silu značky Huawei.

Prezident Donald Trump vyhlásil národnú krízu a v rámci nej nariadenie, v ktorom americkým spoločnostiam zakazuje spoluprácu s čínskym výrobcom smartfónov Huawei. Ako prvá oznámila koniec spolupráce spoločnosť Google pri poskytovaní svojich služieb a v zápätí sa k nemu pridali aj spoločnosti Intel či Qualcomm. Zakladateľ spoločnosti Huawei Ren Zhengfei si však z toho veľmi ťažkú hlavu nerobí. Pre čínske médiá sa vyjadril, že súčasná prax americkej politiky podceňuje silu značky Huawei.

Poznamenal tiež, že plány Huawei pre rozšírenie 5G sietí a zariadení toto nariadenie nijako neohrozí a že konkurencia bude Huawei aj tak doháňať niekoľko rokov. Povedal tiež, že skôr či neskôr bude tento stav obchodnej vojny viesť ku konfliktu. "Obetovali sme seba a naše rodiny za náš ideál - postaviť sa na vrchol sveta."

ren zhengfei huawei zakladatel
Ren Zhengfei, zakladateľ spoločnosti Huawei, si ťažkú hlavu z amerického zákazu nerobí. Tvrdí, že spoločnosť je pripravená ísť ďalej / Wikimedia.org

Situácia však nie je taká horúca ako sa na prvý pohľad zdá. Spojené štáty totiž blokáciu obchodu s Huawei dočasne zmiernili dočasnou licenciou a spoločnosť má teraz 90 dní na to, aby si nakúpila súčiastky a komponenty potrebné pre udržanie svojich záujmov a tiež na aktualizácie softvéru pre už existujúce zariadenia. Platnosť tejto licencie vyprší 19. augusta.

Ren Zhengfei tiež neprikladá veľký význam 90 dňovej dočasnej licencie na obchod s americkými spoločnosťami. "Sme pripravení," tvrdí sebavedomo. Keď sa ho novinári pýtali, ako dlho bude tento konflikt medzi USA a Huawei trvať, odpovedal: "Možno by ste túto otázku mali položiť Trumpovi, nie mne." Čo si o celej situácii myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio