MOBIL.sk MOBIL.sk

Nástupca hernej konzoly PS4 Pro by mohol byť až 8-krát výkonnejší!
zdroj: Sony

Nástupca hernej konzoly PS4 Pro by mohol byť až 8-krát výkonnejší!

Súčasní hráči majú neskutočný výber platforiem, na ktorých môžu hrať kvalitné herné tituly. Kým rozhodne najobľúbenejšími zariadeniami na hranie hier sú v súčasnosti smartfóny, stále existuje relatívne veľká skupina ľudí, ktorá siaha skôr po počítaču či konzolách ako Playstation 4 alebo Xbox One. Na internete sa objavili prvé zmienky práve o nasledujúcej generácii hernej konzoly od Sony.

Hoci Sony s Microsoftom neustále tvrdia, že zatiaľ v prípravách nemajú novú generáciu svojich herných konzol, v poslednej dobe sa vyrojili informácie najmä o nástupcovi hernej konzoly od spoločnosti Sony, ktorá by mohla uzrieť svetlo sveta približne do jedného roka.

Špekuláciám nasadilo korunu najmä vyjadrenie šéfa spoločnosti Sony Kazuoa Hiraia, ktorý na jednej internej prezentácii porovnával výkon súčasnej konzoly Sony PS4 Pro so zariadením, ktoré by mohlo byť jej nástupcom. Video z tohto podujatia sa objavilo na Twitteri. V ňom je ukázané, že na vytvorenie zložitej ukážkovej scény potrebuje PS4 zhruba 8 sekúnd, kým novšie (nepomenované) zariadenie vytvorí túto scénu za jedinú sekundu.

Pozrite si video z prezentácie, kde sa porovnáva výkon súčasnej konzoly PS4 Pro a konzoly nasledujúcej generácie

Hirai tiež podotkol, že platforma Playstation by v budúcnosti mohla poskytnúť herný zážitok "kedykoľvek, kdekoľvek a bez prerušenia". To by sa dalo pochopiť aj spôsobom, že Sony chystá nástupcu pre prenosnú konzolu PS Vita ako konkurenciu pre Nintendo Switch. Vzhľadom na pravdepodobnosť však usudzujeme, že Sony má skrátka v prípravách supervýkonnú konzolu, ktorá bude načítavať a zobrazovať hry bez nutnosti načítavať kapitoly, obsah a podobne.

Konzola Sony Playstation 5 by mala byť vybavená 3D audiom, podporou obrazoviek až do rozlíšenia 8K a možnosťou hrať hry prostredníctvom vylepšených okuliarov pre rozšírenú realitu.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio