MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi Mi Mix 4 má byť smartfón s dychberúcimi špecifikáciami
zdroj: MOBIL.sk

Xiaomi Mi Mix 4 má byť smartfón s dychberúcimi špecifikáciami

Čo všetko by mal mať dokonalý smartfón? Vo všeobecnosti to záleží na potrebách používateľa, ale pokiaľ hľadáte čo najvyšší výkon, mali by ste zbystriť pozornosť. Na verejnosť sa dostávajú prvé informácie o chystanom smartfóne Mi Mix 4 od Xiaomi a musíme uznať, že konkurencia by sa mala začať obávať.

Informácie o smartfóne s kódovým označením Hercules sa objavili na Twitteri, kde ich zverejnil používateľ menom Mukul Sharma. Jedná sa o obrázok z akejsi internej prezentácie. Xiaomi Mi Mix 4 by mal byť vybavený čipom Qualcomm Snapdragon 855, čo však nie je žiadne prekvapenie, keďže ide o štandardnú voľbu pre vlajkové lode.

Oveľa zaujímavejšou však je hodnota 16 GB RAM a 1 TB interného úložiska v najlepšie vybavenom variante zariadenia. Ešte lepšou správou je, že interné úložisko má byť štandardu UFS 3.1, ktoré ponúkne prenosové rýchlosti, s akými sme sa doteraz nestretli v žiadnej inej vlajkovej lodi s Androidom.

Nejde však o jediné špecifikácie, ktoré vyrážajú dych. Fotoaparát by mal ponúknuť rozlíšenie až 64 megapixelov a vraj by mal dosahovať DxOMark skóre celých 115 bodov, čo je najvyššie číslo, aké kedy smartfón v teste DxOMark dosiahol. Momentálne v ňom kraľuje Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10 5G.

Xiaomi-Mi-9-official-image.jpg
Xiaomi

Ani displej nebude žiadnym priemerom. 2K AMOLED displej dokáže zobrazovať obsah s podporou technológie HDR10+ a jeho obnovovacia frekvencia bude mať rovných 120 Hz, čo v súčasnosti ponúku napríklad iPad Pro, vďaka čomu sú práca s ním čí prezeranie obsahu na ňom oveľa plynulejšie než na iných zariadeniach.

Aj batéria údajne dostane poriadnu nálož špecifikácií. Kapacita 4500 mAh s rýchlym 100 W nabíjaním sa len tak v mobilnom svete nevidia. Xiaomi vraj momentálne túto technológiu testuje na 50 W bezdrôtovom nabíjaní. V neposlednom rade by mal byť Mi Mix 4 vybavený certifikátom odolnosti IP68, stereo reproduktormi a možnosťou prehrávať Hi-Res hudbu.

Spoločnosť Xiaomi tiež vraj našla spôsob ako skryť prednú selfie kamerku bez vysúvacieho mechanizmu, ktorý použila v predošlom Xiaomi Mi Mix 3. Všetky tieto špecifikácie sú viac než optimistické a pokiaľ by sa naplnili, bol by to jasný signál, že Xiaomi nemá problém vyrobiť revolučné zariadenie a že konkurencia by sa mala pred výrobcom mať na pozore. Samozrejme, určite by smartfón s takýmito špecifikáciami potešil mnohých fanúšikov technológií. Nie je tomu tak?

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio