MOBIL.sk MOBIL.sk

Bezrámikový dizajn a diera v strede obrazovky! Toto sú najnovšie informácie o pripravovanom Galaxy Note 10
zdroj: phonearena.com

Bezrámikový dizajn a diera v strede obrazovky! Toto sú najnovšie informácie o pripravovanom Galaxy Note 10

Séria smartfónov Galaxy Note od Samsungu patrí každý rok k tým najočakávanejším smartfónom. Najnovšie úniky naznačujú, že tento rok si pre nás Samsung pripravil naozaj veľa zmien a pripravovaný Galaxy Note 10 bude poriadne zaujímavým kúskom.

Už pred časom sme vás informovali o tom, že sa možno po prvýkrát dočkáme hneď dvoch modelov série Note. Okrem klasického Galaxy Note 10 by nám tak Samsung mohol priniesť aj väčšiu verziu s názvom Galaxy Note 10 Pro. Teraz sa k týmto informáciám pridávajú nové úniky od „leakera“ Ice Universe. 

Galaxy Note 10 aj Note 10 Pro by mali prísť s o niečo dlhším displejom a ponúknu pomer strán 19:9. Dostanú väčší displej v pomere k telu a tiež tenšie rámiky okolo obrazovky. Z hornej časti by mal úplne zmiznúť pás pre prednú kameru a ďalšie senzory. 

Selfie fotoaparát bude namiesto toho umiestnený do diery v displeji. Podobné riešenie sme videli už pri Galaxy S10 a S10+. Samsung by mal ale zmeniť pozíciu tejto kamery. Galaxy S10 mal prednú kameru umiestnenú v pravom hornom rohu a preto je možné, že Note 10 ju bude mať v strede, čo by mohlo pôsobiť o niečo viac symetrickejšie. Okrem toho by mala byť diera pre kameru menšia ako v prípade Galaxy S10.

Render Samsungu Galaxy Note 10 | zdroj: phonearena.com

Aby sme si vedeli predstaviť, ako to celé môže vyzerať, portál phoneArena.com zverejnil sériu renderov, pri ktorých vychádzali práve z najnovších únikov o smartfóne.

Ice Universe tvrdí, že zmeny by mali nastať aj na zadnej strane, konkrétne v pozícií kamery. V posledných verziách smartfónov Galaxy sme videli horizontálnu kameru, v Galaxy S9 bola ale kamera umiestnená vertikálne. Samsung by sa tak mohol vrátiť k tomuto starému usporiadaniu svojich kamier. 

Vertikálna kamera v Galaxy S9+ vs Horizontálna v Galaxy Note 9 | zdroj: Samsung

Čo sa vnútra smartfónov týka, spoločnosť by mala poriadne zväčšiť ich batériu. Galaxy Note 10 príde s 4300mAh a Note 10 Pro s až 4500mAh batériou. Výbava kamier by mala zostať rovnaká ako u Galaxy S10. Novinkou by mala byť pamäť UFS 3.0, ktorá je rýchlejšia ako UFS 2.1, ktorú sme videli v sérii Galaxy S10. Vďaka tomu by mohli byť smartfóny rýchlejšie pri načítaní hier a aplikácií, ale napríklad aj pri spúšťaní.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio