MOBIL.sk MOBIL.sk

Ďalšia rana pre Huawei. Po Google sa spoločnosti obracajú chrbtom aj dodávatalia komponentov Qualcomm či Intel
zdroj: MOBIL.sk

Ďalšia rana pre Huawei. Po Google sa spoločnosti obracajú chrbtom aj dodávatalia komponentov Qualcomm či Intel

Relatívne pokojný nedeľný večer vystriedalo vo svete mobilných telefónov pondelkové ráno plné zmätku. Spoločnosť Huawei sa totiž v Amerike dostala na čiernu listinu a z tohto dôvodu sa gigant Google rozhodol prestať poskytovať svoje služby pre spoločnosť Huawei. Pre Číňanov však prichádzajú ďalšie zlé správy.

Hoci by sa nariadenie nemalo dotknúť už existujúcich používateľov čínskej značky, spoločnosť Huawei dostáva ďalšiu tvrdú ranu. Tentoraz sa správa týka výrobcov kritických komponentov ako sú Intel, Qualcomm či Broadcom, ktorí dodávajú výrobcom mobilov rôzne súčiastky, čipy pre bezdrôtovú komunikáciu, procesory a podobne. Podľa agentúry Bloomberg sa totiž tieto firmy rozhodli prestať dodávať spoločnosti Huawei svoje produkty.

1200px-HuaweiCanada9.jpg
wikipedia.org

Huawei si síce do svojich smartfónov montuje svojej vlastné čipy Kirin, no pri obmedzení dodávok iných kľúčových komponentov ako modemy, to výrobca bude mať ťažké. Celá situácia je výsledkom nariadenia prezidenta Donalda Trump, ktorý podpísal nariadenie, v ktorom spoločnosť Huawei posúva na čiernu listinu a zakazuje americkým spoločnostiam s touto spoločnosťou obchodovať.

Huawei v minulom roku predbehol spoločnosť Apple v dodávkach smartfónov a napriek tomu, že firma nepredávala mobily na americkom trhu, v hľadáčiku mala samotný trón najväčšieho výrobcu mobilov. Na ňom už viac než dekádu sedí juhokórejský Samsung. Huawei predpokladal, že koncom tohto roka alebo začiatkom toho budúceho by Samsung ako najväčšieho výrobcu mobilov mohol zosadiť z trónu. Aktuálna situácia však naznačuje, že sa tak neudeje. Bude napínavé sledovať, pre aké ďalšie kroky sa rozhodne čínsky Huawei.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio