MOBIL.sk MOBIL.sk

Influencerka napísala, že prešla na nový OnePlus 7 Pro. Príspevok ale odoslala z iPhonu...
zdroj: Marques Brownlee

Influencerka napísala, že prešla na nový OnePlus 7 Pro. Príspevok ale odoslala z iPhonu...

Nabudúce si snáď dá pozor a reklamu na OnePlus odošle zo smartfónu OnePlus.

Čínsky OnePlus nám len pred pár dňami predstavil svoje nové vlajkové lode OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Ide o naozaj vydarenú dvojicu smartfónov, ktorá má ambíciu zaujať širokú skupinu zákazníkov, preto sa naplno rozbehli marketingové kampane na ich podporu. T-Mobile sa na propagovanie rozhodol využiť influencerku Kimberly Sandoval.

Tá zverejnila na svojom Twitteri niekoľko fotografií, na ktorých používa nový OnePlus 7 Pro. „Šialene som sa zamilovala do môjho nového OnePlus 7 Pro,“ napísala v príspevku. „Najlepšia funkcia je pre mňa vysúvacia selfie kamera!“ Nezabudla pridať hashtag #officiallyswitchedtoandroid, ktorým fanúšikom povedala, že oficiálne prešla na operačný systém Android.

zdroj: Marques Brownlee

Problém však je, že zrejme neprešla. Tweet bol totiž odoslaný z iPhonu, čo bolo napísané priamo v príspevku v rámci jeho metadát. Všimol si to YouTuber Marques Brownlee a okamžite na to upozornil na svojom Twitteri. Kimberly sa svoj prešľap snažila zakryť tým, že príspevok vymazala a nahrala opäť, tentoraz už bez metadát, v ktorých bolo napísané z akého systému bol Tweet odoslaný. Nakoniec však svoj celý účet vymazala a nahradila novým, ktorý je ale zamknutý.

Treba povedať, že aj keď to teraz vyzerá tak, že influencerka to so svojim prechodom na OnePlus nemyslela tak vážne, môže to mať aj iné vysvetlenie. Jej Twitter možno spravuje ďalší človek, ktorý zverejňuje príspevky cez iPhone. Aj tak si ale mal dať pozor a pri propagovaní značky OnePlus nemal zahrnúť metadáta konkurenčného výrobcu.

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio