MOBIL.sk MOBIL.sk

Virtuálna realita, ktorú cítite na vlastnej koži! YouTuber si vyrobil robota, ktorý ho bije počas hrania hry
zdroj: James Bruton | youtube.com

Virtuálna realita, ktorú cítite na vlastnej koži! YouTuber si vyrobil robota, ktorý ho bije počas hrania hry

Aj keď virtuálna realita spravila za posledné roky obrovské kroky vpred, stále má ďaleko od ozajstnej reality. Tak napríklad, pri hraní bojových hier v skutočnosti necítite žiadnu z rán, ktorú vaše „herná ja“ dostáva.

Pre väčšinu hráčov je to v skutočnosti dobre. Veď kto by sa chcel počas hrania hry nechať zbiť? YouTuber James Bruton si však myslí niečo iné a rozhodol sa virtuálnu realitu posunúť na úplne novú úroveň. Vyrobil špeciálneho robota, ktorý slúži na mlátenie hráča v reálnom živote počas toho, ako bude hrať hru vo virtuálnej realite.

Robot je tvorený dreveným základom, na ktorom sú zavesené dve robotické končatiny. Tie vyrobil zo súčiastok vytlačených na 3D tlačiarní a púmp. Keďže nie je taký sadista, ako by sa mohlo zdať, na jej konce umiestnil boxovacie rukavice, vďaka ktorým nie sú údery tak úplne bolestivé. 

zdroj: James Bruton | youtube.com

Samotný robot je poháňaný vývojovou doskou Arduino Mega, ktorá slúži na jednoduchý návrh vlastných programovateľných zariadení a kúpite ju za pár desiatok eur. Špeciálne senzory Vive od HTC zas slúžia na mapovanie miestnosti a zaznamenávanie pohybov hráča. 

Hráčovi potom stačí, ak si na hlavu pripevní okuliare s rozšírenou realitou a spustí bojovú hru, ktorú navrhol sám James Bruton. V nej bojuje proti robotovi v ringu s mečom a štítom v ruke. Pred ním stojí reálny robot, ktorý mu dáva ozajstné údery a vytvára ešte dokonalejšiu simuláciu. Ako to celé vyzerá, si môžete pozrieť vo videu. James tam popisuje celý postup výroby a samotné hranie hry a mlátenie robotom začína v čase 10:51.

zdroj: James Bruton | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio