MOBIL.sk MOBIL.sk

Minecraft Earth prinesie kockový svet do toho reálneho pomocou rozšírenej reality
zdroj: GameSpot Trailers | youtube.com

Minecraft Earth prinesie kockový svet do toho reálneho pomocou rozšírenej reality

Hru si budeme môcť zahrať už toto leto a Microsoft nám zatiaľ servíruje prvý oficiálny trailer.

Microsoft nám včera predstavil novú mobilnú hru zo sveta Minecraftu. Tá by mala priniesť známy svet zložený z kociek do reálneho sveta okolo nás. Aj keď hru s názvom Minecraft Earth si zatiaľ nemôžeme zahrať, Microsoft nám prezradil niekoľko zaujímavých detailov. 

Hlavná myšlienky hry by mala spočívať v preskúmavaní reálnych lokalít vo vašom okolí pomocou smartfónu. Autori sľubujú, že Minecraft Earth ponúkne zbieranie rôznych zdrojov, bojovanie s príšerami a tiež postupné získavanie skúseností. No a toto všetko si zároveň budete môcť užiť so svojimi priateľmi, pretože hra bude obsahovať plnohodnotný kooperatívny multiplayer. 

zdroj: Microsoft

Že vám je tento koncept trochu známy? Nuž, áno. V mnohom pripomína obrovský hit Pokémon Go, ktorý pred tromi rokmi spôsobil celosvetový ošiaľ. Akurát, že namiesto Squirtla sa bude na vašej ulici nachádzať Enderman a zbierať budete drevené bloky. 

V rámci predstavenia nám Microsoft ukázal aj prvý trailer, ktorý vyzerá veľmi pekne a zábavne. Bohužiaľ, nenachádzajú sa v ňom žiadne reálne zábery z hry, takže si nevieme predstaviť, ako to bude vo výsledku vyzerať. 

zdroj: GameSpot Trailers | youtube.com

Mimochodom, dátum predstavenia tejto novej hry a vypustenie prvého traileru vôbec nie je náhodný. 17. mája 2009, teda presne pred desiatimi rokmi, bola zverejnená prvá verzia pôvodnej hry Minecraft. Mobilná hra Minecraft Earth je teda tak trochu oslava jeho okrúhlych narodenín. A kedy si túto „oslavu“ budeme môcť zahrať? Microsoft nám presný dátum neprezradil, má to byť ale niekedy v lete. Zatiaľ sa môžete prihlásiť do uzatvoreného beta testovania.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio