MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung už vyriešil problémy týkajúce sa modelu Galaxy Fold. Toto boli chyby, ktoré odstráni
zdroj: Samsung | youtube.com

Samsung už vyriešil problémy týkajúce sa modelu Galaxy Fold. Toto boli chyby, ktoré odstráni

Samsung už zapracoval na konštrukčných chybách, ktoré sprevádzali prvé testovanie skladacieho modelu Galaxy Fold. Viacerým novinárom prestal korektne fungovať už po dvoch dňoch testovania. Samsung teda jeho uvedenie na trh preložil na jeseň a pustil sa do pátrania po dôvode problémov. Spoločnosť už zverejnila prvé výsledky vyšetrovania.

Správy z Kórey poukazujú na dve závažné chyby, ktoré spôsobovali problémy so zariadením. Prvou bol fakt, že pod krycie sklo displeja sa dostávali nečistoty (špina, prach, piesok a podobne). Tie sa cez ohybný kĺb dostali do zariadenia pod displej, kde páchali trvalé škody.

Druhým problémom bolo krycie sklo, ktoré nepokrývalo celú plochu displeja, ale jeho okraje boli o niekoľko milimetrov menšie než samotné zariadenie. To v používateľoch vyvolávalo pocit, že ide o ochrannú fóliu nalepenú z výroby a snažili sa ju dať dole. To, že išlo o samotné ochranné sklo, zistili až keď sa im ho podarilo strhnúť a problém bol na svete.

samsung-foldable-display-2-1620x1080.jpg
Samsung

Samsung teda vzal rozum do hrsti a vymyslel nasledovné riešenia. Medzery medzi časťami v ohybe sa pokúsi čo najviac zmenšiť, aby sa do vnútra zariadenia žiadne nečistoty nedostali. Druhý problém napraví tým, že krycie sklo potiahne až k samotným krajom smartfónu, podobne ako to poznáme z tých súčasných, a tak bude jeho odstránenie nemožné, aj keby sa o to majiteľ pokúšal cielene.

Nová revízia Samsungu Galaxy Fold sa už testuje v domovskej Kórei a po otestovaní spoločnosť pravdepodobne predstaví nový plán spustenia predaja. Pravdepodobne sa tak udeje najprv v samotnej Južnej Kórei a pokiaľ testovanie a predaj nových verzií dopadne podľa očakávaní, Samsung smartfón začne predávať aj vo zvyšku sveta.

zdroj: yna.co.kr

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio