MOBIL.sk MOBIL.sk

Google spustil nový portál pre cestovateľov! Vyberie vám letenky, porovná ceny hotelov a naplánuje výlet
zdroj: pexels.com, google.com/travel, Xiaomi

Google spustil nový portál pre cestovateľov! Vyberie vám letenky, porovná ceny hotelov a naplánuje výlet

Google, ako najväčší internetový vyhľadávač, je nástroj, bez ktorého si väčšina cestovateľov svoje dovolenky nevie predstaviť. Ponúka veľa možností, ktoré cestovanie uľahčujú a teraz ich všetky združuje v novom nástroji google.com/travel.

Väčšina funkcií, ktoré na Travel nájdete, Google ponúka už dávno. Po novom sa ale všetky nachádzajú na jedinej stránke, aby boli dostupnejšie a jednoduchšie. 

Vám stačí navštíviť stránku google.com/travel a zadať miesto, kam sa chystáte. Následne vám ukáže všetko to, čo by ste počas svojej cesty mohli potrebovať. Napíše vám niečo o mieste, ponúkne výhodné letenky, porovná ceny hotelov v meste a dokonca vám odporučí aj reštauráciu, do ktorej by ste sa určite mali pozrieť. 

Je toho ale ešte viac. Google vám povie aj o najvyhľadávanejších turistických atrakciách a dokonca vám dokáže naplánovať celý deň. Vybrať si môžete z rôznych plánov dňa, ktoré vám ukážu, ktoré zaujímavé miesta by ste mali navštíviť a tiež v akom poradí, aby ste to všetko stihli za jeden deň. Zároveň vám trasu po pamiatkach ukáže cez Google Mapy. 

zdroj: google.com

Google Travel je ale primárne informačný nástroj. To znamená, že aj keď vám vyberie najvýhodnejšie miesta na ubytovanie, samotná rezervácia prebieha prostredníctvom stránok ako Booking.com či FindHotel. Podobne to funguje aj pri letenkách. 

Vďaka nástroju Travel môže byť plánovanie vašej najbližšej dovolenky ešte jednoduchšie a pohodlnejšie. Google si naň vybral skvelý čas, keďže sa blíži sezóna letných dovoleniek a vy si ho tak môžete hneď aj vyskúšať.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio