MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorola predstavila model Motorola One Vision
zdroj: Motorola

Motorola predstavila model Motorola One Vision

Spoločnosť Motorola má veľmi rada strednú triedu zariadení. Najmä od času, čo je táto značka pod krídlami spoločnosti Lenovo, sa Motorola v strednej triede smartfónov našla a ponúka veľmi vydarené modely. Motorola One Vision nie je žiadnou výnimkou.

Motorola One Vision je smartfón s obrovským 6,3-palcovým Full HD+ Cinema Vision displejom s rozlíšením 1080 x 2520 pixelov a pomerom strán 21:9. Pokiaľ ste fanúšikom seriálov a filmov, tak vedzte, že tento pomer strán je najvhodnejší práve na konzumovanie video obsahu. V ľavom hornom rohu nájdeme dieru na selfie kamerku s rozlíšením 25 megapixelov. Celá predná strana je krytá sklom Corning Gorilla Glass a jeho 4D verziu nájdeme aj na zadnej strane.

motorola one vision
Motorola

Zadná strana je sfarbená do dvoch vcelku výrazných gradientných farieb. Jednou je bronzová a druhou zafírová modrá, ktoré dodávajú Motorole One Vision punc moderného smartfónu. V štandardnom mieste sa nachádza logo motoroly, ktoré v sebe ukrýva čístačku odtlačkov prstov.

motorola one vision
Motorola si pre model One Vision pripravila dva farebné varianty / Motorola

Zadná strana však rozhodne nie je len o farbe a o logu.Nájdeme tu aj duálny fotoaparát, pričom jeho hlavný objektív má rozlíšenie 48 megapixelov, má optickú stabilizáciu a disponuje aj technológiou Quad Pixel. Tá je dokáže prinútiť každé štyri pixely na čipe, aby sa za zlého svetla začali správať ako jeden o veľkosti 1,6 µm, čím sa zväčší ich plocha určená na prijatie svetla. Vo výsledku tak budete mať veľmi ostré a svetlé 12-megapixelové fotografie aj za tmy. Túto technológiu podporuje aj spomínaná selfie kamerka. Druhý objektív duálneho fotoaparátu má rozlíšenie 5 megapixelov a slúži pre hĺbkový efekt fotografií.

Motorola One Vision
Motorola One Vision / Motorola

Fotoaparát je vybavený aj umelou inteligenciou, ktorú poháňa 8-jadrový čip Exynos 9609 od Samsungu. "Nemusíte minúť veľa pre najlepší fotografický zážitok na vašom smartfóne. motorola one vision prichádza vybavená s pokročilými funkciami fotoaparátu a poháňaná schopnosťami hĺbkového učenia osemjadrového procesora. Naša nová funkcia portrétového osvetlenia využíva umelú inteligenciu na pridanie krásnych svetelných efektov na vašu tvár, pričom automatické snímanie úsmevu a inteligentná kompozícia zaisťujú, že vaše fotografie sú vždy Insta-ready. #žiadny filter"

Motorola One Vision
Duálny fotoaparát má rozlíšenie až 48 megapixelov a podporuje technológiu Quad Pixel pre ostrajšie snímky za zlých svetelných podmienok / Motorola

Smartfón by vám mal vydržať celý deň a celú noc na jedno nabitie, je totiž vybavený batériou s kapacitou 3500 mAh. Pokiaľ by vám však energia napriek tomu došla, stačí ho pripojiť na 15 minút do nabíjačky a technológia TurboPower sa postará o ďalších 7 hodín prevádzky. Pamäť RAM má kapacitu rovné 4 GB a vnútorné úložisko dokáže uschovať až 128 GB dát. Pokiaľ by ste však mali chuť na ešte viac miesta, stačí si dokúpiť microSD kartu. Motorola One Vision podporuje microSDXC karty až do veľkosti 512 GB.

Motorola One Vision
Funkcia Turbo Power dobije vašu batériu pre 7 hodín používania iba za 15 minút / Motorola

Motorola sa už dlhšiu dobú úzko "priatelí" so spoločnosťou Google a toto partnerstvo je vidieť aj na ich najnovšom modeli. V rámci projektu Android One spoločnosť Motorola garantuje aktualizácie operačného systému po dobu 3 rokov. Operačným systémom je Android 9.0 Pie. Motorola One Vision sa na pultoch slovenských predajní začína predávať dnešným dňom (16.5.2019) a jej štartovacia cena je skvelých 299 eur.

Motorola One Vision
Motorola One Vision / Motorola
zdroj: Motorola

Najnovšie z kategórie: Motorola

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio