MOBIL.sk MOBIL.sk

MicroSD karta s najväčšou kapacitou na svete konečne vstúpila do predaja!
zdroj:

MicroSD karta s najväčšou kapacitou na svete konečne vstúpila do predaja!

MicroSD karty sa vďaka smartfónom a drobnej elektronike stali najrozšírenejším pamäťovým médiom. Momentálne sa používa formát SDXC, ktorý ponúka teoretickú kapacitu až 2 TB.

Na maximálnu kapacitu si síce budeme musieť ešte chvíľu počkať, ale do predaja sa dostala kapacita 1 TB od spoločnosti SanDisk. Doteraz sa majitelia smartfónov museli uspokojiť s najväčšou kapacitou 512 GB, ktorá rozhodne nie je na zahodenie, ale nároky na miesto v našich zariadeniach sa neustále zvyšujú.

sandisk micro sd sdxc extreme karta
SanDisk Extreme microSD UHS-I karta s kapacitou 1TB / SanDisk

SanDisk preto predstavil najnovší prírastok do svojho radu SanDisk Extreme s kapacitou 1 TB. Karta je určšná pre nahrávanie 4K videa, je odolná voči vode, pextrémnym teplotám, nárazom či dokonca voči žiareniu. Podporuje štandardy Video Speed Class 30 (V30) a UHS Speed Class 3 (U3). Rýchlosť čítania dát je 90 MB/s a ich zapisovaie prebieha rýchlosťou 60 MB/s.

micro sd sdxc karta sandisk extreme
SanDisk Extreme microSD UHS-I karta s kapacitou 1TB / SanDisk

Pokiaľ by ste ju chceli vložiť do svojho fotoaparátu, tak v balení nájdete aj adaptér pre "veľký" SD slot. Na záver nám chýba už len jediná (najpodstatnejšia) informácia, koľko bude tento drobný zázrak s takouto sloňou kapacitou stáť. A vedzte, že minimálne na začiatku to nebude žiadny lacný špás. Karta sa predáva za cenu zhruba 530 eur.

Pokiaľ by ste o tento model mali záujem, nezabudnite si zistiť, či vaše zariadenie takúto kapacitu podporuje, pretože súčasné mobily sú väčšinou kompatibilné len s kapacitami 256 GB a 512 GB.

Najnovšie z kategórie: Príslušenstvo (Mobily&Tablety)

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio