MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook nám vracia obľúbenú funkciu, ktorú museli z bezpečnostných dôvodov odstrániť
zdroj: @Facebook | twitter.com

Facebook nám vracia obľúbenú funkciu, ktorú museli z bezpečnostných dôvodov odstrániť

Funkcia „Zobraziť ako,“ ktorá slúži na prezeranie vášho profilu očami návštevníkov, sa opäť vracia na Facebook. Modrá sociálna sieť ju dočasne zneprístupnila kvôli hackerskému útoku v septembri minulého roka.

Útočníci vtedy získali prístup k 50 miliónom účtov na Facebooku. Problémom bola práve chyba v kóde vyššie spomenutej funkcie. Prostredníctvom nej dokázali hackeri získať bezpečnostné tokeny určené na prihlasovanie, a tak sa prihlásiť do účtov cudzích ľudí. Kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu ju spoločnosť pre istotu znefunkčnila a dočasne odobrala zo svojej aplikácie.

Vyšetrovanie a odhalenie problému zrejme trvalo o niečo dlhšie, ako Facebook pôvodne plánoval. Obnovenie tejto jednoduchej funkcie im zabralo celých šesť mesiacov. Teraz sa však konečne vracia - spoločnosť o tom informovala na svojom Twitteri

zdroj: @Facebook | twitter.com

Funkciu „Zobraziť ako“ by ste mali nájsť na svojom profile hneď vedľa možnosti „Pridať do príbehu.“ Po tom, čo na ňu ťuknete, sa vám zobrazí váš profil presne tak, ako ho vidia ostatní návštevníci. Môžete si nastaviť, aby ste si ho pozreli „z pohľadu“ vašich priateľov alebo úplne neznámych ľudí. 

Vďaka tomu si môžete skontrolovať, čo zdieľate verejne a čo len medzi svojimi priateľmi. Mnoho personalistov dnes kontroluje profily svojich budúcich zamestnancov. Vy sa tak môžete uistiť, že vyzerajú dostatočne profesionálne a nebudú vám robiť problémy ešte pred prvým pohovorom.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio