MOBIL.sk MOBIL.sk

Aplikácia WhatsApp bola hacknutá! Čo musíte spraviť, aby ste zostali v bezpečí?
zdroj: pixabay.com

Aplikácia WhatsApp bola hacknutá! Čo musíte spraviť, aby ste zostali v bezpečí?

Pokiaľ ste používateľom komunikačnej aplikácie WhatsApp, mali by ste zbystriť pozornosť! Táto appka bola napadnutá hackermi, ktorí teraz dokážu získať množstvo vašich osobných dát jednoduchým zavolaním na vaše číslo.

Zatiaľ nie je jasné, kto za útokom stojí, ani to, koľko z 1,5 miliardy užívateľov vlastne bolo napadnutých. Kvôli bezpečnostnej chybe v kóde ale hackeri dokázali prostredníctvom WhatsAppu nainštalovať do smartfónu nebezpečný spyware, cez ktorí vedia získať údaje o hovoroch, textových správach, aktivovať mikrofón mobilu či vykonávať ďalšie nebezpečné činnosti.

Podľa doterajších informácií sa škodlivý program do smartfónu nainštaloval po tom, čo útočníci zavolali na jeho číslo. Dokonca tento telefonát ani nemuseli zdvihnúť. Pokiaľ ste si teda v poslednom čase našli v mobile zvláštny neprijatý hovor, mohli ste byť napadnutí.

zdroj: maxpixel.net

Ohrození sú majitelia všetkých smartfónov s nainštalovanou appkou WhatsApp. Facebook, ktorý ju vlastní, informoval, že sa týka iPhonov, Android smartfónov aj mobilov s Windowsom. Problém už odstránili v novom update. Aby ste sa teda vyhli útoku na vaše osobné informácie, mali by ste aplikáciu čo najrýchlejšie aktualizovať.

WhatsApp odporúča, aby ste tak spravili manuálne, dokonca aj keď máte nastavené automatické aktualizácie. Spravíte to jednoducho tak, že otvoríte Obchod Play (Android) alebo App Store (iOS) a vyhľadáte appku WhatsApp. Následne ťuknete na Aktualizovať. Najnovšia verzia v prípade Androidu je 2.19.134, v iPhone a iPade by ste zas mali mať verziu 2.19.51.

Najnovšie z kategórie: Whatsapp

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio