MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony Xperia 2 uniká na prvých vizualizáciách
zdroj: MOBIL.sk

Sony Xperia 2 uniká na prvých vizualizáciách

Hoci je smartfón Sony Xperia 1 stále iba v štádiu predobjednávok, na svetlo sveta sa už derie nástupca - Sony Xperia 2.

Spoločnosť Sony už dávno nevyrába toľko smartfónov ako kedysi. Z pôvodne silného hráča na trhu sa postupom času stal skôr okrajový výrobca mobilov, ktorý však smartfóny rozhodne robiť vie. Japonská spoločnosť Sony dokonca vydáva aktualizované zariadenia s odstupom 6 mesiacov, čo nerobia ani najväčší výrobcovia mobilov.

sony xperia 2
CashKaro.com

Na veľtrhu MWC 2019 v Barcelone výrobca Sony predstavil inovovanú generáciu svojej vlajkovej lode a dal jej úplne nové číselné označenie Xperia 1, aby bola zmena badateľná. Tá sa totiž týkala dizajnu, kde japonský gigant použil netradičný pomer strán displeja 2:1. Funkčne je Xperia 1 vybavená tiež veľmi dobre.

Vzhľadom na (ne)dostupnosť modelu je vcelku prekvapivé zistenie, že Sony už chystá nástupcu. Jeho podobu priniesol twitterový účet @OnLeaks v spolupráci so stránkou CashKaro. Na Videu a obrázkoch je vidieť najme jednu zmenu a to presunutie troch objektívov hlavného fotoaparátu zo stredu na ľavý kraj zariadenia.

sony xperia 2
CashKaro.com

Hovorí sa, že vynovený model by mal byť menší. Mal by byť totiž osadený displejom s uhlopriečkou 6,1 palca namiesto 6,5 palca v Sony Xperii 1. Vo vnútri máme očakávať procesor Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB RAM a batériu s kapacitou 3000 mAh, čo sú v podstate identické parametre s už predstavenou Xperiou 1.

Novinka by tak nemala priniesť vzásade okrem menšieho tela nič nové. Možno sa Sony rozhodne model pomenovať Sony Xperia 1R, pretože podľa dostupných informácií sa nedá hovoriť o úplne novom modeli. Je tu aj pravdepodobnosť, že Japonci tento model pomenujú Xperia X1 Compact. Pokiaľ Sony dodrží svoj tradičný plán predstavovania smartfónov, novinky by sme sa mali dočkať na prelome augusta a septembra.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio