MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus 7 oficiálne predstavený: Ešte rýchlejšia vlajková loď s úplne novým fotoaparátom
zdroj: OnePlus

OnePlus 7 oficiálne predstavený: Ešte rýchlejšia vlajková loď s úplne novým fotoaparátom

Spoločnosť OnePlus nám na svojom včerajšom evente predstavila nástupcu úspešnej vlajkovej lode OnePlus 6T. Novinka zaujme najmä skvelým pomerom cena-výkon presne tak, ako sme u tohto čínskeho výrobcu zvyknutí.

OnePlus 7 si od svojho predchodcu prepožičal dizajn s tenkými rámikmi okolo obrazovky a malým výrezom v tvare kvapky v hornej časti obrazovky. Obsahuje 6,41 palcový AMOLED displej so zabudovanou čítačkou odtlačkov, ktorá by mala byť ešte o niečo rýchlejšia. Menšie zmeny nastali na zadnej strane, konkrétne OnePlus upravil dizajn zadnej kamery.

Lepší procesor a úložisko

V čom sa OnePlus 7 od svojho predchodcu výrazne líši, je jeho výbava. Spoločnosť si vždy zakladala na rýchlosti, a preto nie je žiadnym prekvapením použitie najvýkonnejšieho procesora od Qualcommu - Snapdragon 855. O ešte väčší posun vo výkone sa postará nové úložisko UFS3.0, o ktorom informoval riaditeľ spoločnosti už pred nejakým časom. A samozrejme, rýchle je aj nabíjanie, keďže OnePlus 7 podporuje až 20W rýchlo nabíjačky.

Prvýkrát v histórií sme sa dočkali aj stereo reproduktorov v smartfóne od OnePlus. Kvalita aj hlasitosť zvuku by sa tak mala výrazne zlepšiť. Bohužiaľ, stále tu chýba 3,5mm jack a zrejme to tak bude aj v ďalších generáciách. 

Úplne nová kamera

O fotografie sa postará hlavná 48MP kamera od Sony, ktorej dopomáha druhý 5MP senzor. Vpredu sa nachádza 16MP fotoaparát na selfie fotky. Spoločnosť vylepšila svoj režim na fotenie v noci, ktorý nazvala Nightscape 2.0 a postará sa o lepšie fotografie za zhoršených svetelných podmienok. V podstate ide o veľmi podobnú funkciu ako Night Sight v Google Pixel. 

Novinka prichádza s najnovším Androidom 9 Pie a nadstavbou OxygenOS, ktorá doň pridáva niekoľko zaujímavých noviniek. Jednou z nich je režim s názvom Zen Mode, ktorý slúži na obmedzenie vášho času stráveného na smartfóne. Pokiaľ ho zapnete, funkcie mobilu budú obmedzené len na telefonovanie a používanie fotoaparátu. Hráči určite ocenia Fnatic mode, ktorý sa postará o lepší výkon pri hrách. 

Ako sme naznačili už v úvode, OnePlus 7 je stále výrazne lacnejší, ako jeho podobne vybavená konkurencia. V Európe sa bude predávať od 599 eur od začiatku júna. 

Dôležité parametre: 

  • 6,41 palcový AMOLED displej s rozlíšením 1080p
  • 3700mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania
  • Procesor Snapdragon 855
  • Dve pamäťové verzie – 6GB RAM + 128GB úložisko a 8GB RAM + 256GB úložisko
  • 48MP F1.7 hlavná zadná kamera + 5MP sekundárna kamera
  • 16MP selfie fotoaparát 
  • Android 9 Pie + Oxygen OS 9,5

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio