MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus 7 Pro je revolučný čínsky supermobil s bezrámikovým dizajnom a vysúvacou kamerou
zdroj: oneplus.com

OnePlus 7 Pro je revolučný čínsky supermobil s bezrámikovým dizajnom a vysúvacou kamerou

Čínsky OnePlus nám včera predstavil dvojicu nových vlajkových lodí s názvom OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Zatiaľ čo klasická „sedmička“ sa drží toho, na čo sme zvyknutí – teda nízka cena a slušná výbava, model s prívlastkom „Pro“ je v mnohých smeroch prelomový a predbieha svoju konkurenciu.

Je to vôbec prvýkrát v histórií spoločnosti, čo sme sa okrem klasickej verzie dočkali aj modelu „Pro.“ A musíme povedať, že si toto označenie právoplatne zaslúži, pretože je v mnohých ohľadoch naozaj revolučný. 

Bezrámikový dizajn s vysúvacou kamerou

OnePlus 7 Pro prichádza s novým bezrámikovým dizajnom, ktorý nekazí žiadny výrez ani diera pre kameru. Malá selfie kamera sa vysúva priamo z tela vždy, keď ju budete potrebovať. Spoločnosť tvrdí, že bola vyrobená tak, aby vydržala 300 tisíc vysunutí a zasunutí, čo znamená mnoho rokov používania – dokonca aj keď ste fotením „selfíčok“ doslova posadnutí. Smartfón zároveň dokáže sám rozpoznať pád a v tomto prípade rýchlo kameru skryje do tela.

zdroj: OnePlus

Aj keď smartfóny od OnePlus fotili vždy dobre, nikdy sa im nepodarilo prekonať konkurenciu v podobe Samsungu či Huawei. To by sa však mohlo zmeniť, pretože spoločnosť priniesla úplne nový trojitý fotoaparát na zadnú stranu.

Tretí najlepší fotomobil súčasnosti

Hlavný senzor má 48MP, pričom vo výsledných fotografiách kombinuje štyri pixely do jedného, aby dosiahol krajšiu fotku. Smartfón by tak mal fotiť výrazne lepšie najmä pri zhoršených svetelných podmienkach. Okrem neho tu máme aj druhý senzor na trojnásobné priblíženie a tretí na fotenie ultra širokých fotiek. To, že OnePlus na svojich fotoaparátoch skutočne zapracoval, dokazuje fakt, že mu so 111 bodmi patrí 3. miesto medzi najlepšími fotomobilmi podľa DxOMark.

zdroj: OnePlus

90Hz obrazovka a nový snímač odtlačkov

Novinka ponúka ako vôbec prvý smartfón určený pre „bežných užívateľov“ 90Hz displej. Doteraz sme takéto obrazovky videli len u špeciálnych herných mobilov a klasické smartfóny ponúkali 60Hz. Vďaka vyššej zobrazovacej frekvencii ponúkne o niečo hladšie a plynulejšie animácie a samozrejme, využitie nájde aj pri hraní hier. Displej zároveň podporuje HDR10+ pre žiarivejšie farby, čo oceníte napríklad pri sledovaní filmov. 

Snímač odtlačkov prstov zostal zabudovaný v displeji. Na rozdiel od minuloročného OnePlus 6T ale ide o novú generáciu snímača, ktorá je o 38% rýchlejšia. Odomknutie mobilu by malo zabrať len 0,21 sekúnd, čo z neho robí najrýchlejší systém odomykania v displeji na svete. 

zdroj: OnePlus

Systém so špeciálnymi režimami

Čo sa systému týka, OnePlus 7 Pro ponúka nový režim Fnatic game mode na vyťaženie maximálneho výkonu počas hrania hier. Zároveň vypne notifikácie, ktoré by vás počas neho mohli vyrušovať. A rovnako ako klasický OnePlus 7, v sebe skrýva režim Zen Mode na obmedzenie vášho času stráveného na smartfóne, ktorý zablokuje všetky funkcie okrem volania a fotografovania.

zdroj: OnePlus

OnePlus 7 Pro je skrátka v mnohých oblastiach prelomový a ponúka to, čo žiadna konkurencia na trhu. To sa ale premietlo aj do ceny. Predávať by sa mal od 750 eur v prípade najlacnejšej 6GB+128GB verzie až po 920 eur za 12GB+256GB model. 

zdroj: OnePlus

Dôležité parametre: 

  • 6,7 palcový AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 90Hz
  • 4000mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania
  • Procesor Snapdragon 855
  • Tri pamäťové verzie – 6GB RAM + 128GB úložisko. 8GB RAM + 256GB úložisko a 12GB RAM + 256GB úložisko
  • 48MP F1.6 hlavná zadná kamera + 8MP telefoto kamera + 16MP ultraširoká kamera 
  • Android 9 Pie + Oxygen OS 9,5

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio