MOBIL.sk MOBIL.sk

Zabudnite na skladacie mobily, sú tu skladacie počítače!
zdroj: Lenovo

Zabudnite na skladacie mobily, sú tu skladacie počítače!

Spoločnosť Lenovo predstavila niekoľko noviniek v oblasti notebookov a s ním aj jedno nečakané zariadenie. Je ním skladací počítač Lenovo ThinkPad X1.

Ak sa v poslednom období vyslovila fráza skladacie zariadenie, pravdepodobne každému napadol skladací smartfón. V poslednom roku záujem o tieto zariadenia rapídne rástol, no po predstavení prvých kúskov sa ukázalo, že tento typ smartfónov ešte potrebuje nejaký čas na to, aby dozrel. Spoločnosť Lenovo však prichádza s podobným konceptom v kategórii počítačov, kde má skladací displej ešte väčšiu mieru využitia.

Lenovo ThinkPad X1 / Lenovo

Značka Lenovo včera predstavila celkom nové zariadenia do svojej rodiny ThinkPad X1 bez ďalšieho špecifického názvu. Jedná sa o skladací počítač svojím konceptom podobný skladacím mobilom. Toto zariadenie však má 13-palcový skladací displej s rozlíšením 2K a ide o plnohodnotný počítač s operačným systémom Windows 10 a procesormi od spoločnosti Intel. Displej vyrobila spoločnosť LG a podporuje dotykové perá.

Skladací ThinkPad X1 má hneď niekoľko módov. Pre pozeranie videí je najvhodnejší mód Tablet, kde obsah prezeráte na plne rozločenom displeji. Na čítanie kníh sa hodí mód Book, pri ktorom držíte počítač jemne "zlomený" ako knihu, pričom obsah sa zobrazuje v ľavej aj pravej časti ako pri skutočnej knihe. Laptop mód je variáciou, pri ktorej počítač položíte na stôl podobným spôsobom ako notebook a vo vrchnej časti sa zobrazuje pracovná plocha, kým spodná časť slúži ako dotyková klávesnica. Celé zariadenie váži niečo vyše 900 gramov.

Lenovo ThinkPad X1 / Lenovo

Lenovo o svojej novinke hovorí ako o počítači, ktorý kombinu produktivitu notebooku a prenosnoť smartfónu. "Toto je jediné zariadenie, ktoré budete v budúcnosti potrebovať, aby ste boli produktívny po celý deň," hocorí výkonný riaditeľ spoločnosti Lenovo o novinke.

Niekoľko známych technologických webov malo možnosť si siahnuť na prototyp a vyjadrovali sa o ňom vcelku kladne. The Verge tvrdí, že displej funguje ako má a operačný systém pracuje vcelku dobre na tomto type zariadenia. Server však dodáva, že na zariadení je stále veľa práce a potrebuje niekoľko vylepšení.

Engadget zas dodáva, že zariadenie po otvorení nemá žiadny viditeľný záhyb na displeji. Zariadenie má robustný ohýbací mechanizmus, ale napriek tomu sa ľahko otváralo a vďaka koži na vonkajšej strane pôsobil v rukách ako luxusný diár Moleskine. Zariadenie sa podohlne drží jednou rukou a práca so stylusom je intuitívna. Lenovo plánuje zverejniť viac informácií o tomto zariadení v priebehu roku 2020.

Najnovšie z kategórie: PC & Mac

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio