MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Apple vydala aktualizácie iOS 12.3, macOS 10.14.5, watchOS 5.2.1 a tvOS 12.3
zdroj: Apple

Spoločnosť Apple vydala aktualizácie iOS 12.3, macOS 10.14.5, watchOS 5.2.1 a tvOS 12.3

Spoločnosť Apple vydala nové aktualizácie operačných systémov pre svoje zariadenia.

iOS 12.3

Aktualizácia operačného systému pre iOS zariadenia prináša asi najviac noviniek. Asi najhlavnejšími novinkami je pridanie funkcie AirPlay 2 a Aplikácie Apple TV. AirPlay 2 umožňuje prenášať obsah na obrazovky televízorov rôznych značiek (priamu podporu ohlásil napr. Samsung), pričom Apple TV aplikácia umožní používateľom tejto služby sledovať svoj obsah aj na iPhone či iPade.

Samozrejmosťou je aj vylepšenie stability a opravy chýb v systéme, ktoré zahŕňajú náhodné pády hovorov cez Wi-Fi, opravu nereagujúceho Apple TV ovládača či opravu chyby, ktorá spôsobovala, že pri prehrávaní hudby z iPhonu v aute sa na displeji auta nezobrazovali informácie o skladbe.

iOS-12.2-is-here-Apple-News-new-Animoji-and-more.jpg
Apple

watch OS 5.2.1

Tu pribudla podpora pre slúchadlá AirPods 2, opravená je chyba, keď sa niektorým používateľom na hodinkách Apple Watch nekorektne zobrazoval ciferník Explorer a tiež pribudla aplikácia pre meranie EKG a tiež notifikácie pre nameranú srdcovú arytmiu. Podpora EKG a notifikácií pre arytmiu je po novom dostupná v Chorvátsku, Česku, na Islande, v Poľsku a na Slovensku.

macOS 10.14.5

Aj operačný systém macOS Mojave s novou aktualizáciou získava podporu technológie AirPlay 2 a veľký priestor je venovaný práve oprave nepríjemných chýb. Aktualizácia vylepšuje zvukovú latenciu na Macbookoch Pro 2018 či znemožňuje pripojenie bluetooth doplnkov so zle zabezpečeným pripojením.

macbook-1891705_1920.jpg
pixabay.com

tvOS 12.3

Aktualizácia sa dotkla aj Apple TV, kde je dostupná vynovená aplikácie Apple TV. Tá teraz umožňuje sledovať predplatený obsah na všetkých Apple zariadeniach. Sledovať kanály a vyhľadávať tituly na iTunes Store. Rovnako sú v novej aplikácii prítomné odporúčania.Všetky aktualizácie by mali byť dostupné, stačí zájsť do nastavení a nájsť tlačidlo "Vyhľadať aktualizácie".

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio