MOBIL.sk MOBIL.sk

Tinder chystá odľahčenú Lite verziu svojej zoznamovacej aplikácie
zdroj: MOBIL.sk

Tinder chystá odľahčenú Lite verziu svojej zoznamovacej aplikácie

Tinder sa chystá predstaviť verziu svojej zoznamovacej aplikácie zameranú na ľudí, ktorí nechcú míňať svoje predplatené dáta zbytočne.

Tinder Lite tak bude ďalšou službou v poradí, ktorá ponúkne aplikáciu s menšími nárokmi na pamäť telefónu či menšou spotrebou dát. Používatelia Tinderu Lite sa tak budú môcť zameriavať na základnú funkciu služby Tinder a tou je zoznamovanie prostredníctvom triedenia profilov jednoduchým gestom doľava alebo doprava.

Spoločnosť Tinder si totiž myslí, že sa dostala do štádia, keď odľahčenú verziu potrebuje, aby ju mohli používať aj ľudia, ktorým doterajšia plná verzia nevyhovuje z hľadiska nárokov na parametre smartfónu. Používateľská základňa Tinderu by tak mohla naďalej rásť. Hoci spoločnosť počet svojich používateľov nezverejňuje, odhaduje sa, že appku aktívne používa zhruba 57 miliónov ľudí mesačne.

pár laska tinder ilustračné
Goodfreephotos.com

Match Group, majiteľ služby Tinder, tento týždeň oznámil plán predstaviť Tinder Lite svojim investorom. Bližší dátum predstavenia nie je známy, ale podľa spoločnosti to má byť už veľmi skoro. Spoločnosť tiež nespresnila, o ktoré služby a funkcie aplikácia príde. Jej predstavením si sľubujú nárast používateľov najmä v Indii a v krajinách juhovýchodnej Ázie, kde je relatívne veľa miest počtom presahujúcim 1 milión obyvateľov.

Tinder sa tak pridá k mnohým iným aplikáciám, ktoré svoje odľahčené verzie ponúkajú. Sú medzi nimi napríklad Messenger Lite, Facebook Lite, Instagram Lite, Uber Lite, Spotify Lite alebo aplikácie pre systém Android Go od Google. Tieto aplikácie sú zamerané predovšetkým na používateľov na rozvojových trhoch, ale využívajú ich aj majitelia výkonných smartfónov na trhoch rozvinutých, ktorí nimi šetria miesto či batériu smartfónu a tiež predplatené dáta.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio