MOBIL.sk MOBIL.sk

Zoznámte sa s Xiaomi Note 5A: Lacný smartfón zameraný na selfie
zdroj: mi.com

Zoznámte sa s Xiaomi Note 5A: Lacný smartfón zameraný na selfie

Svetlo sveta uzrel nový telefón od spoločnosti Xiaomi. Zariadenie Note 5A kladie dôraz na kvalitné selfie, dobrý materiál, obrazovku a dlhú životnosť batérie. Najväčšou zbraňou je však ako u všetkých smartfónov čínskeho giganta predovšetkým cena.

Redmi Note 5A má 5,5 palcový LCD displej s rozlíšením 1280x720 pixelov, predný fotoaparát s kvalitou 16Mpx, a 13Mpx zadnú kameru. Telefón je vybavený taktiež snímačom odtlačkov prstov, a slušnou batériou s kapacitou 3080 mAh.

Čipová sada je Qualcomm Snapdragon 435 s okta-core procesorom Cortex-A53. Je postavený na 28nm čipe, čo znamená, že pokiaľ ide o energetickú účinnosť, nie je to celkom ideálne.

Nový smartfón je dodávaný v troch farbách: zlatej vo verziách champagne a ruža a platinovo-strieborno-sivá. V Číne sa predáva zatiaľ v troch kategóriách pamäte RAM: 2GB za 89 eur, 3GB+vnútorná pamäť 32GB za cca 114 eur a najkvalitnejšiu verziu 4GB+64GB za približne 150 eur. Všetky tri sú už na predaj v Číne. O ich dostupnosti na Slovensku budeme informovať.


Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio