MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť TSMC už vyrába čipy A13 pre nasledujúcu generáciu iPhonov
zdroj: maxpixel.net

Spoločnosť TSMC už vyrába čipy A13 pre nasledujúcu generáciu iPhonov

V priebehu februára sme sa dozvedeli, že výrobca TSMC bude výhradným dodávateľom čipov pre nasledujúci generáciu iPhonov. Agentúra Bloomberg teraz prišla so správou, že produkcia týchto čipov už začala.

TSMC sa v minulosti delil o dodávky čipov pre iPhony s inými spoločnosťami, no čip Apple A12 pre súčasnú generáciu smartfónov od Apple už vyrábal výhradne sám. V budúcom roku pri výrobe čipov A13 to má ostať bezo zmeny.

Čip Apple A13 má byť postavený na rovnakej 7-nanometrovej výrobnej technológii s vylepšením pod názvom EUV (extrémna ultrafialová litografia). Môžeme teda očakávať ešte vyšší výkon a menšiu energetickú náročnosť. Testovacia výroby už bola spustená a koncom mesiaca po nastavení počiatočných procesov sa očakáva spustenie masovej produkcie.

X-Mobile-Smartphone-Apple-Iphone-Iphone-X-3506067.jpg
maxpixel.net

Podľa analytikov bude Apple tento rok pokračovať v nastolenom režime troch modelov. Aj tento rok teda dostaneme malý a veľký prémiový iPhone a tiež lacnejšiu alternatívu v podobe nástupcu iPhonu XR. Ten ponúkne hlavný duálny fotoaparát (pribudne teleobjektív) a dve nové farby (zelenú a fialovú), ktoré nahradia súčasný modrý a oranžový farebný variant.

Nástupcovia iPhonov XS a XS Max ponúknu až trojitý hlavný fotoaparát (pribudne ultra široký objektív). Do jablčných smartfónov by mala po novom zavítať aj funkcia reverzného nabíjania, čo sa hodí najmä pre majiteľov slúchadiel AirPods s bezdrôtovo nabíjateľným obalom.

Predstavenie je ešte relatívne ďaleko (september 2019), takže sa dovtedy zrejme ešte dozvieme viac podrobností o chystaných novinkách. Najbližšou veľkou akciou Apple bude konferencia WWDC19, ktorá sa bude konať v júni a Apple by na nej mal poodhaliť možnosti systému iOS 13.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio