MOBIL.sk MOBIL.sk

Startup vytvoril zariadenie, ktoré premení váš stôl na bezdrôtovú nabíjačku pre smartfón
zdroj: ENERQi co | youtube.com

Startup vytvoril zariadenie, ktoré premení váš stôl na bezdrôtovú nabíjačku pre smartfón

Bezdrôtové nabíjanie sa pomaly stáva štandardom u väčšiny vlajkových lodí. Nabíjanie bez kábla, jednoduchým položením smartfónu na špeciálnu podložku, je jednoduchšie a pohodlnejšie riešenie. Čo ak by sme ale mohli nabíjať smartfón bez kábla a navyše bez nabíjacej podložky?

Presne o tom je zaujímavý projekt s názvom ENERQi. Ako sami autori tvrdia, ENERQi je vôbec prvá bezdrôtová nabíjačka na dlhú vzdialenosť. Smartfón alebo akékoľvek iné zariadenie s podporou bezdrôtového nabíjania, dokáže nabiť až do vzdialenosti 40mm. Vďaka tomu dokáže premeniť váš stôl, skrinku či akýkoľvek iný povrch na bezdrôtovú nabíjaciu stanicu.

zdroj: ENERQi co | youtube.com

Nabíjačku ENERQi môžete umiestniť napríklad pod svoj pracovný stôl. Nebude ju vôbec vidno, avšak energiu bude prenášať. Vám potom stačí položiť smartfón na presné miesto na stolíku a začne sa zázračne nabíjať.

zdroj: ENERQi co | youtube.com

Nabíjačka dokáže prenášať energiu cez všetky organické povrchy ako napríklad drevo, kameň, mramor, sklo či kremeň. A samozrejme, neprekáža jej ani obyčajný gumený či plastový obal na vašom smartfóne. Podporuje všetky smartfóny, ktoré sú vybavené Qi bezdrôtovým nabíjaním ako napríklad iPhone XS či Galaxy S10. 

Tento zaujímavý projekt začínal na crowdfundingovej platforme Indiegogo, kde dokázal vyzbierať viac ako 378 tisíc dolárov. Aj keď je projekt ukončený, nabíjačku si môžete stále objednať. Klasická ENERQi stojí 79 dolárov (70 eur), menšia verzia, ENERQi nano, ktorá má dosah len 15 milimetrov, sa predáva za 59 (50 eur) dolárov. Vybrať si môžete medzi bielou a čiernou farbou.

zdroj: indiegogo

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio