Mobil.sk Mobil.sk

Na tejto stránke si môžete zahrať klasický Minecraft priamo v prehliadači! Žiadne inštalovanie a úplne zadarmo
zdroj: classic.minecraft.net

Na tejto stránke si môžete zahrať klasický Minecraft priamo v prehliadači! Žiadne inštalovanie a úplne zadarmo

Minecraft sa vracia k svojim koreňom prostredníctvom hry Minecraft Classic, ktorú si môžete vyskúšať priamo v prehliadači a dokonca aj ako multiplayer..

Minecraft je jedna z najlegendárnejších a najhranejších počítačových hier. Je zaujímavá tým, že bola oficiálne predstavená na konci roka 2011, avšak masovo populárna sa stala už o dva roky skôr. To vďaka množstve alfa a beta verzií, ktoré ste si mohli zahrať. A teraz sa prostredníctvom jednej webovej stránky môžete vrátiť naspäť do týchto časov.

Mojang, štúdio, ktoré stojí za Minecraftom, sa rozhodlo sprístupniť pôvodný Minecraft Classic zadarmo pre všetkých fanúšikov. Dokonca si nemusia ani nič inštalovať, keďže všetko funguje priamo prostredníctvom prehliadača. Vyskúšať si ho môžete na tejto stránke.

zdroj: classic.minecraft.net

Zabudnite ale na väčšinu možností, ktoré ponúkajú aktuálne verzie Minecraftu. Nenájdete tu žiadne tehly, emerald ani redstone. Ide o jednu z prvých verzií, ktorá sa vracia skutočne ku koreňom a obsahuje len 32 rôznych blokov. Zahrať si môžete len Kreatívny Mód a počas nej nestretnete žiadnych nepriateľov. Hra je tak do veľkej miery obmedzená.

Aj tak ale ide o zaujímavú hru, ktorá vás môže na nejaký čas zabaviť. Obzvlášť, pokiaľ patríte k skalným fanúšikom Minecraftu a chcete si trochu zaspomínať na staré časy. Navyše, Minecraft Classic umožňuje pozvať do hry až 9 svojich kamarátov prostredníctvom odkazu a vy si tak môžete vychutnať aj multiplayerovú zábavu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Fun rádio